Kıyılar, 'nükleerci başdanışman' Yiğit Bulut'a emanet

Kıyılar, 'nükleerci başdanışman' Yiğit Bulut'a emanet
Kıyılar, 'nükleerci başdanışman' Yiğit Bulut'a emanet
Trakya'dan Akkuyu'ya kadar tüm kıyılarda nükleer santral kurulabileceğini savunan ve çevre hareketlerini 'Alman ajanlığı' olarak gören Yiğit Bulut'un, 'sahillerdeki çarpık yapılaşmayı denetleyecek' komisyonda yer alacağı ortaya çıktı.

Radikal.com.tr – Bodrum tatilinin ardından, kıyı şeritlerindeki yapılaşmayı eleştirerek, “Bu kadar vicdansızlık olmaz. Yapılaşmalar denize kadar girmiş. Neredeyse denize düşecekler” diyen Baş bakan Erdoğan’ın sözlerinin yankıları sürerken, kıyıların, sahil şeritlerinde nükleer santral yapılmasını talep etmesiyle bilinen Yiğit Bulut’a emanet edildiği ortaya çıktı.

Taraf gazetesinden Ertan Altan bugünkü yazısında, “Başbakan’ın kısa bir süre önce başdanışmanlık görevini verdiği Yiğit Bulut’u kıyılardaki çarpık yapılaşmayı denetleyecek komisyona sokması, kıyılar için mevcut durumdan daha fazla endişe yaratıyor” diyerek bu gelişmeyi duyurdu.

Altan’ın aktardığına göre Erdoğan, “Kıyılarda inşa edilecek nükleer santralleri yıllardır ateşli bir şekilde savunan Bulut’tan, Bakan Bayraktar ile birlikte çalışarak tüm sahillerdeki işgalleri tespit etmesini istemiş”.

Altan yazısının devamında Bulut’un, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ı davet ettiği programlarında Trakya’dan Akkuyu’ya kadar kıyılardaki nükleer projelere destek verdiğini ve çevre hareketlerini de Alman ajanı olmakla itham ettiğini hatırlattı.


Ertan Altan’ın yazısının tamamına şu linkten ulaşabilirsiniz:
Kıyılar nükleerci Yiğit Bulut’a emanet


  http://www.radikal.com.tr/1146777114677716

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Saka gibi... - kujo84

  Hukumetin dogrulugu yalnisligi tartisilir politikalarina muhalafet eden herkese ajan bunlar demesi biraz komik kacmiyo mu?Hadi onlarin sesi cikan insanlari suclamak icin bu tarz bahaneleri kullanmasi normalde milletin bu kadar bayagi olan ve yillardir hic degismeyen bahaneleri hemen kabullenmesi biraz anormal degil mi ?

  Yürü ya Jöleli Yiğidim! - Ali Fakı

  Haydi gözünü seveyim, bu fırsatı iyi değerlendir! Bu seni Türkiye'nin ve hatta dünyanın en zengin adamlarından biri yapabilir! Türkiye gelir dağılımı bozukluğunda en kötü ülkeler arasında; kişi başına düşen yıllık geliri 40 bin doların üstünde olan Japonya'da 34 dolar milyarderi varken, kişi başına düşen yıllık geliri 10 bin dolar civarında olan ülkemizde, bu sayı geçen yıl Türkiye'de 44'e ulaştı. Eline geçen bu fırsatı iyi kullanırsan sen de 45'inci dolar milyarderimiz olabilirsin! Ve, o zaman da bize "Türkiye seninle gurur duyuyor" demek düşer! Yürüüüüüüü...

  Mübarek Olsun - ibretnüma

  İnşallah 7 bölgeye 7'şer santralle enerji bağımlılığından kurtuluruz. İstemüksel Marksist arkadaşlarımız da hasetlerinden çatlarlar. Belki Ecevit Şanlı gibi teröristleri santrallere gönderirler ama ne fayda.

  Acaba Gerçekten Samimi Çevrecilik mi? - Clear

  Kıyıların korunması iddiaları,acaba gerçekten "samimi çevrecilik" mi? Şu sosyal derneklerin ve aktivistlerinin tüm dünyada çıkarcı foyaları yani gerçek yüzleri,bir bir meydana çıkınca,insan bu soruyu sormaktan kendini alamıyor.Al PETA'yı,vur FEMEN'e...Al GREENPEACE'i vur bilmem nereye...Bizde de en belirgin örneği Bergama...Sonuç? Komedi...Acaba bu nükleer santrallere itiraz edenler,o kıyıların kendilerince kullanılamaz hale geleceğinden rahatsız olmasınlar,sakın? Hani tıpkı Bodrum'daki ve diğer bir çok sahilimizdeki gibi taa suyun kenarına kadar binalarını dikme heveslerinin kursaklarında kalacağı korkusu falan? O sahile yamacı olan tepelerdeki güzelim ormanların yakılması gibi hani? Hatırlarmısınız,bu yangınları da terör örgütünü üstüne atıyorlardı ama örgüt "eylemsizlik ve ülkeyi terk" kararı alınca,bu yaz ki orman yangınlarını izah edemediler ve foyaları gene meydana çıktı.Sanki kıyıları koruma çevreciliğinin gizli sloganı "sen santral yapamazsın be oralara yazlık ve tesis yapacağım" mücadelesine döndü.Millet de sürü psikolojisiyle kendisini ne kadar rahat kullandırıyor,öyle değil mi? Bir kere de samimi olsalar,dişimi kıracağım.

  hay Allah - sahin_a

  Yahu bu adam sirf sacina sürdügü jöle söz konusu olsa, dogaya actigi zararin hesabini tutamayiz, kendini kurtaramaz :)

  YAKIŞIR... - Düzgün Baba

  Sonra RTE miz kıyıları dolaşırken " kim yağmaladı buraları " diyebilir. Bir iktidar sonunu ancak böyle hazırlayabilir. Kör gözüm parmağına misali..

  yiğit bulut haklı - kullaniciadlikisi

  yiğit bulut haklı, gezi olaylarını 3. havalimanını kıskanan almanlar çıkardı. oysa 3. havalimanı ile dünyanın en gelişmiş 3. ülkesi olacağız, fakir kalmayacak, içerdeki gazeteciler, öğrenciler serbest kalacak. evet evet bunların hepsi birilerini zengin ama istanbulu ormansız edecek havalimanı ile olacak....