Kız arkadaşını öldürüp, testereyle parçaladı

Kız arkadaşını öldürüp, testereyle parçaladı
Kız arkadaşını öldürüp, testereyle parçaladı
Şile'de bir çöp konteynerında cesedinin parçaları bulunan Güneş Kanak'ın sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı suçunu itiraf etti. Şüpheliler adliyeye sevk edilirken, cinayetle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

RADİKAL - Şile'deki çöp döküm alanında çalışan işçiler 13 Ağustos'ta bir insana ait ceset parçalarını buldu. Konuyu önce jandarma ekipleri takip etti. Cesedin Güneş Kanak'a ait olduğu belirlendi. Güneş Kanak'nın yakınlarının da 14 Ağustos'ta emniyete giderek kayıp başvurusu yaptığı ortaya çıktı. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince  Kanak'ın kaybolmasıyla ilgili dosya açıldığı bilgisine ulaşıldı. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla soruşturmanın Kayıp Şahıslar Büro (KŞB) Amirliği bünyesinde yürütülmesine karar verildi.

DAHA ÖNCE DE BIÇAKLANMIŞ

Ekipler, 11 Ağustos'ta ortadan kaybolan Güneş Kanak'ın daha önceki arkadaşı Ali K. tarafından, kendisinden ayrılmak istediği için bıçakla yaralandığını belirledi. Güvenlik kamera görüntüleri incelendi.

Güneş Kanak'ın sevgilisi Bayram F.'nin evine girdiği ve çıkmadığı tespit edildi. Gözaltına alınan Bayram F., "Ali, Güneş'i tehdit ediyordu. Bana geldi, çok korkmuştu. Kaçmak için para istedi, kameralara görünmemek için arka kapıdan çıktı" dedi.

14 KİŞİ SORGULANDI

Güneş Kanak'ın telefonundaki mesajlar da iddiaları doğrulayınca Ali K., yakalandı. Şüpheli sorgusunda, cinayeti kabul etmedi. KŞB dedektifleri, olayla ilgili bilgi sahibi olabilecek 14 kişiyi gözaltına aldı. Diğer bir ekip, Ali K.'yı olay günü evinden çıktığı andan itibaren geçmişe dönük kamera kayıtlarından izlemeye aldı. Saatlerce görüntü izleyen ekipler, şüphelinin Güneş Kaham ile görüşmediğini tespit etti.
Şüpheler kapıcı Bayram F. üzerinde yoğunlaştı. Çelişkili bilgiler veren şüpheli, polis sorgusunda suçunu itiraf etti.

Olay günü yaşananları anlatan Bayram F., "Güneş ile evlenme planları yapıyorduk. Benden 27 bin lira para almıştı. O gün de yanıma gelerek Ali'den kaçmak için para istedi. Veremeyeceğimi söyleyince, beni rezil etmekle tehdit etti. Kafasına odunla vurdum, öldüğünü görünce şok geçirdim" şeklinde ifade verdi.

VAHŞETİ ANLATTI

Bayram F. ifadesinde, Güneş'i öldürdükten sonra, cesedi tek başına parçaladığını anlattı. Bahçedeki işler için kullandığı testere ve mutfaktan aldığı bıçakla kız arkadaşının cesedini 4 saatte parçalayarak 3 ayrı konteynere attığını söyleyen Bayram F., vicdan azabı yaşadığını belirtti.

CESET PARÇALARINI KOYTEYNERA ATARKEN KAMERALARA YANSIDI

Polis, şüpheli Bayram F.'nin ifadesinden yola çıkarak içinde kız arkadaşının ceset parçaları olan birkaç poşeti çöp konteynerına atarken güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerine ulaştı.

Emniyette işlemleri tamamlanan Bayram F. cinayet suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

SON YOLCULUĞUNA KADINLAR UĞURLADI

1 çocuk annesi Güneş Kanak, memleketi Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kadınlar tarafından son yolculuğuna uğurlandı.


Kadınların tabutunu taşadığı Güneş Kanak'ın kızı Yağmur, annesinin tabutunu taşırken ve mezarı başında gözyaşı döktü. (CİHAN-DHA)