Kız kardeşine tecavüz eden imam: Görevim baskı oluşturdu

Kız kardeşine tecavüz eden imam: Görevim baskı oluşturdu
Kız kardeşine tecavüz eden imam: Görevim baskı oluşturdu
Kars'ın bir köyünde 28 yaşındaki imam A.B. ve 25 yaşındaki M.B., Erzurum'un Yakutile İlçesi'nde oturan kız kardeşleri 21 yaşındaki H.B.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. İki kardeşe para vererek ilişkiye giren iki kişi daha cezaevine gönderildi.

ERZURUM - Kars'ın bir köyünde 28 yaşındaki imam A.B. ve 25 yaşındaki M.B., Erzurum’un Yakutile İlçesi’nde oturan kız kardeşleri 21 yaşındaki H.B.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. İki kardeşe para vererek ilişkiye giren iki kişi daha cezaevine gönderildi.

Yakutiye’de oturan H.B., polise başvurarak iki ağabeyinin kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü. Annesini 7 yıl, babasını 1 yıl önce kaybettiğini belirten H.B., birlikte yaşadığı ağabeyi M.B.’nin geçen cuma günü kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Diyanet İşleri kadrosunda imam olan ağabeyi A.B.’nin de önceleri defalarca tecavüzüne uğradığını iddia eden H.B., şöyle dedi:

"İlk tecavüz olayını ablam R.’ye anlattım. Kimseye söylemememi aksi halde ağabeyimin işinden olacağını söyledi. Ağabeyimin tecavüzünden hamile kaldım, Ankara ’ya götürdü kürtaj oldum. Daha sonra da küçük ağabeyim M.B., tecavüz etti. Ayrıca N.Ç. ve E.P.’nin de tecavüzüne uğradım."

Şikayet üzerine yakalanan ve sevk edildiği 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde 2.5 yıldan bu yana eşinden ayrı yaşadığını anlatan imam A.B., görevinin oluşturduğu baskıdan dolayı bu olayı gerçekleştirdiğini ileri sürdü. A.B., mahkemede, poliste verdiği ifadeleri ve suçlamaları kabul ettiğini söyledi.

İmamın ilişkisini tahmin ettiğine ifadesinde yer veren 3 yaş küçük erkek kardeşi M.B. ise kız kardeşi H.B. ile ilişkisini anlattı. Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine önceki gün çıkarılan imam A.B. ile kardeşi M.B. ve para karşılığı ilişkiye girdiklerini öne süren 41 yaşındaki N.Ç. ve 53 yaşındaki E.P., ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan tutuklandı. (Hümeyra PARDELLİ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1161965116196517

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DİYANET KAPANMALI .dünyada İNANC İŞLERİ;sivil dini özerk kurumların işidir - fahrihan

  memur parasina bakar. dini kontrol icin seküler sistemin kurdugu diyanet işleri baskanlığı hemen kaldırılmalıdır. ....... bu işi olmasi gerektiği gibi dini özerk sivil kurumlar yapmalidirlar.eğitim ve iman gönül işidir. imamlık ta gönül işidir. sivildir. para icin imamlik olmaz..... dindar nesilden bahseden erdoğanın, siyasi lider elleriyle ancak sekilci dalkavuk yetişir. iman sivildir. dünyada oldugu gibi ;sivil dini özerk kurumlar üstlenmelidir.

  Ne diyeyim..! - 7983

  Adam imam..! İleri geri konuşsam suçlu ve günahkar ben olurum. Susuym oturuym en iyisi..!

  İnsanın İnsan Yapan-Güdü Ne Yana Düşer, Akıl Ne Yana... - bozder

  İnsan olma özelliklerinden başlıcasıdır, ilk okula başladığımızdan itibaren anlatılır, belletilir: Düşünen canlı olduğumuz ve bizi diğer canlılardan ayıran en büyük özelliğimizin aklımız olduğu..Biz aklımızla doğruyu yanlışı, oluru olmazı ayırd edebiliyoruz- sözde- diğer calılar güdüleriyle güdülüler,ayırd edemiyorlar. Biz güdülerimize aklımızla yön verebilmeye haiziz, olmalıyız en azından, insan ya adımız, cinsimiz.. Ne yazık ki nefsine, güdüsüne yön veremeyen, ya da patolojik bazı anomalileri olan insanlar bu düşünme kısmını bertaraf edip vehamet dolu anlara tanık kılabiliyorlar bizi. Ama, bu insana özgü,insana dair bir durum,mesleğine bağlı değil kişinin. Yani her ne kadar mezkur şahıs beyanında bunu dile getirdiyse de, verdiğiniz haberde siz ne yazık ki bu vurguyu hissettirdiyseniz de durum bu. Bu gibi haberlerde ne yazık ki hep mesleğe vurgu yapılarak( doktor şunu şu yaptı, avukat böyle dedi gibi..) (belki bir habercilik üslubudur bilmem lakin bana hiç şirin gözükmüyor.) veriliyor haber ve yine ne yazık ki mesleklerini hakkıyla yerine getiren ve insan olmanın her şiarını barındıran kişiler töhmet altında kalıyor. Okuduğum bu tarz haberler de iki kere yaralıyor beni.. Oluş hali ve veriliş şekli itibari ile...

  sapik imam olunca baskasi niye suclu oluyor - egeli67

  Baska sapiklarin meslegine kimse dikkat etmez ama yapan imam ise akp'lilerden tutun haci hocaya varincaya kadar herkes suclu olur. Birileri yanlis yapan imam olunca ne kadar da cok seviniyor.

  Yuh ki ne Yuhhhhhhhhhh - user1020748

  Tüm bu rezilliklerin sebebi ne ola ki............

  söylenecek söz ! - RKemal Bindal

  Birincisi lokal üzerinden bütün muhafazakar kesimi suçlamak insafsızca basit bir fırsatçılıktan öte bir şey değil.Muhafazakar kafaların ahlak düzeyi bu değil.Daha önce de bu tür olaylar olmuştur ama söz konusu olan şahsın imam olması iktidara saldırmak için nedense gün doğurmuş.Ortada henüz bir şey yokken işi karma eğitimin kaldırılmasına getirmekse saçmalığın daniskası.Daha önce de bir çok yerde kız ve erkek liseleri vardı.İşi İslam'a götüren zavallılara gelince tek bir şahsın yaptığı olay üzerinden İslam'ı suçlamak " bunların hepsi böyle " demek kendisine dahi saygısı olmayacak hilkat garibelerinin sözleri olabilir.Bu çirkin ve bir o kadar da acı olayı kendi kafalarında olan biri yapınca bunu bütün bir kesime yüklemek de yine öyledir.

  itiraf etmiş - ermaner

  Hemen hadım edeceksin.