Kız öğrencisini tacizden 12 yıl hapsi isteniyor!

Kız öğrencisini tacizden 12 yıl hapsi isteniyor!
Kız öğrencisini tacizden 12 yıl hapsi isteniyor!
İstanbul Kağıthane'de bir ticaret lisesinde E. C. adlı kadın beden eğitimi öğretmenine, 17 yaşındaki kız öğrencisi B.Y.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 12 yıla kadar hapis istendi.

İstanbul Kağıthane’de bir ticaret lisesinde E. C. adlı kadın beden eğitimi öğretmenine, 17 yaşındaki kız öğrencisi B.Y.’ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 12 yıla kadar hapis istendi.


Kağıthane’de bulunan bir ticaret meslek lisesinde 2 yıllık sözleşmeli beden eğitimi öğretmeni sanık E. C.’nin, mağdure olan öğrencisi B.Y.’ye cinsel ilgi duyarak, okulun spor odasında baş başa kaldıklarında da devamlı dudaklarından öptüğü öne sürüldü. Savcılığın iddianamesinde zaman zaman da mağdure olan kız öğrencisine cinsel davranışlarda bulunduğu, geçtiğimiz yıl öğretmen E. C.’nin, kız öğrencisi B.Y.’i evine götürerek ilişkiye girdikleri belirtildi. Daha sonra ise gerek okulda gerekse dışarıda sanık E. C.’nin tacizlerinin öğrencisi B.Y’ye karşı devam ettiği ileri sürüldü.

BABASI DA ŞİKAYETÇİ

İddianamede genç kızın babasının şikayetçi olduğu belirtilirken, babanın ifadesinde, “Kızım olanları bana anlattı. Kızım kendisi istemediği halde beden eğitimi öğretmeninin tacizlerini çoğaldığını söyledi. Kabul etmediği zamanlarda ise kendisine vurduğunu hakaretlerde ve tehditlerde bulunduğunu anlattı. Kızımın mağdur olmasından dolayı şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum” dedi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ 

32 yaşındaki öğretmen E. C. ise savcılıkta suçlamaları kabul etmeyerek, “Öğrencim olan B.Y. ile herhangi bir ilişkim olmadı. Esas kendisi bana duygusal ve cinsellik anlamında hayrandı. Ancak bana karşı fiili olarak herhangi bir söz, temas yada sarkıntılık eylemi olmadı. Bana iftira atması için bir sebebi yoktur. İddialar asılsızdır, suçlamaları kabul etmiyorum” dedi. İddianamede, E. C. hakkında, “Çocuğun birden çok kez basit cinsel istismarı” suçundan 4,5 yıldan 12 yıla kadar hapisle yargılanması istendi. (Gazetevatan)