Kız öğrenciye etek yasağı: Sebep yine merdiven!

Kız öğrenciye etek yasağı: Sebep yine merdiven!
Kız öğrenciye etek yasağı: Sebep yine merdiven!
Geçtiğimiz ay Trabzon'da yaşanan merdiven skandalının bir benzeri bu sefer de Antalya'da yaşandı. Antalya'daki Gazi Anadolu Lisesi'nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı.

Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, “Okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” dedi.

Cumhuriyet'in haberine göre,Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Tamer Kırbaç’ın “ Erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor” sözlerini ardından bir skandal da Antalya’da yaşandı.

'PANTOLON GİYERLERSE DAHA RAHAT EDECEKLER'

Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre okul aile birliğinin de onayıyla bu yıl öğrencilerin gri pantalon, beyaz tişört olan okul forması giymelerine karar verildiğini söyledi. Daha önceki yıllarda uygulanan kurala göre üst sınıfta okuyan kız öğrenciler etek giyebilecek.

'Kızlı erkekli aynı merdiveni kullanıyorlar!'

“Kız öğrencilerin pantalon giyerek daha rahat edeceğini” savunan Bahşi, “Yeni yönetmeliğe göre bu karar alındı. Çocuklarımızın forma giymesi benimsendi. Biz de erkek ve kız çocuklarının da pantalon giymesine karar verdik. Böylece çocuklarımız rahat edecek. Sıralar kirli oluyor, tozlu oluyor. Ayrıca okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar." şeklinde konuştu.
Bahşi daha sonra yaptığı yazılı açıklamada ise, "Söz konusu yasağın okul etek giyme yasağı olmadığı, 10. sınıf, 11. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerinin etek giymekte serbest olduğu hatta okul aile birliği tarafından alınan sadece okula yeni giriş yapan öğrencilerimiz için okul üniformalarının pantolon olarak belirlendiğini ve buna rağmen öğrencilerimiz okul üniformalarını etek olarak almış iseler pantolon giymesine dair herhangi bir zorunluluk bulunmadığını" söyledi.