Kız yurdunda 'Erdoğan'a hakaret' gözaltısı

Kız yurdunda 'Erdoğan'a hakaret' gözaltısı
Kız yurdunda 'Erdoğan'a hakaret' gözaltısı
Bolu'da üniversite öğrencisi S.E., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren bir tweet'i retweetlemesi nedeniyle gözaltına alındı. Savcılığı sevk edilen öğrenci serbest bırakıldı.

RADİKAL - Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi S.E. sabah kaldığı yurtta gözaltına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret içeren bir tweet'i retweetlemesi nedeniyle 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan üniversiteli kız, Bolu Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bir süre sonra retweetlediği paylaşımı sildiği anlaşılan S.E., sevk edildiği savcılıkta ifadesinin ardından serbest bırakıldı. (BOLU/DHA/Mutlu YUCA-Taner BAYAR)


  http://www.radikal.com.tr/137944713794472

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  herkes eleştirmen - ulucan1980

  gayet de olması gerektiği gibi bir üniversite öğrencisi, ülkeyi yönetenler ve siyasetçiler işlerini doğru, ahlaklı, olması gerektiği gibi yapsaydı kimse meraklı değildi bütün gün siyasetle uğraşmaya.. bu duruma özel "hakaret" nedir tam bilmiyorum ama bu ülkede sırf yargılanmamak için yargıyı baştan aşağı tekrar dizayn edenlere "hırsız" demek de "hakaret". sen "sı-fır-la-dı-nız-mı" masalları ile kendini avutabilirsin, avut da hatta bize ne, ama kalkıp da bunlar da üniversite öğrencisi mi diye konuşma bence, herkes sizin kadar geniş değil çünkü..

  herkes siyasetci - user389638

  Nasıl bir üniversite öğrencisisin sen başarılarınla gündeme gelmek dururken küfür,hakeretle gündeme geliyor yazık bizim gencligimiz zaten bu agızları küfür,hakaret,saygısızlık,terbiyesizlik gibi bir çok şeylerle anılıyor bilim,egitim,başarı,buluş bunlara ne gerek var bizim ülkemizin gençleri bunlarla ilgilenmez çünkü herkes siyasetci !