Kız yurtları eylülde hazır

Milliyet gazetesinin 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası kapsamında, Kars ve Sarıkamış'la Ağrı'nın Hamur ilçesinde yapımı süren üç kız öğrenci yurdunun inşaatı 12 Eylül'e kadar tamamlanacak.

AĞRI/KARS - Milliyet gazetesinin 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası kapsamında, Kars ve Sarıkamış'la Ağrı'nın Hamur ilçesinde yapımı süren üç kız öğrenci yurdunun inşaatı 12 Eylül'e kadar tamamlanacak. Bölgedeki 350 kız öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına bu yurtlarda girecek.
Milliyet Gazetesi İcra Kurulu üyesi Tijen Mergen ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Türkan Saylan, dün, inşaatı süren üç yurtta incelemelerde bulundu. Üç kız yurdunun 12 Eylül'e kadar biteceğini ve Milli Eğitim Bakanlığı'na devredileceğini belirten Milliyet Gazetesi İcra Kurulu üyesi Mergen, "Yurtların açılışında okuma mutluluğuna kavuşmanın sevincini yaşayan kızlarımızı görmek istiyoruz" dedi. Saylan da şunları söyledi:
"Ağrı Hamur'da belediyenin yarım kalmış olarak bize verdiği bina, kız yurduna dönüşüyor. Kars Süt Fabrikası'nda Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından yaptırılan kız yurdu inşaatı da sürüyor. Sarıkamış'ta Milliyet gazetesinin yaptırdığı kız yurdu inşaatı kısa sürede üç kata çıktı. Hepsi okul dönemine yetişecek. 350 kız, bu yurtlar sayesinde okula gitme şansını elde edecek. Bizim için çok büyük mutluluk. Eğitime ağırlık verirsek her şey yoluna girecek."


    http://www.radikal.com.tr/7552687552680

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.