Kızılay ve Gazi'de polis göstericilere müdahale etti

Kızılay ve Gazi'de polis göstericilere müdahale etti
Kızılay ve Gazi'de polis göstericilere müdahale etti
Gezi Parkı protestolarının 12. gününde polis, Ankara Kızılay ve İstanbul Gazi Mahallesi'nde toplanan gruplara akşam saatlerinde müdahale etti.

Radikal.com.tr – Gezi Parkı protestolarının 12. gününde polis, Ankara Kızılay ve İstanbul Gazi Mahallesi'nde toplanan gruplara müdahale etti.

Ankara'da gün boyu Kuğulu Park’ta toplanan kalabalık Gezi Parkı protestolarına destek gösterisi yaptı. Akşam saatlerinde ise gruplar halinde Kızılay’daki Güven Park’a yürümeye başlayan Ankaralılar meydanda gösteri yaptı. Yaklaşık 1 saat içinde Kızılay’a binlerce vatandaş toplandı. Göstericilerin sayısının artması üzerine polis biber gazı atarak ve TOMA’lardan basınçlı su sıkarak gruba müdahale etti. 

Müdahalenin devam etmesi üzerine göstericiler Ziya Gökalp Caddesi boyunca geri çekilmeye başladı. TOMA araçlarının ardından çok sayıda çevik kuvvet ekibi de müdahale için yaya olarak eylemcileri takip etti.

Göstericilerin bazıları ara sokaklara dağılırken, polisin müdahalesi ara sokaklarda da devam etti. Çevik kuvvet ekipleri slogan seslerinin geldiği ara sokaklarda çok miktarda gaz bombaları attı.

Dün polisin sert müdahale ettiği İstanbul Gazi Mahallesi'nde de bugün yeniden toplanmak isteyen gruplara yine gaz bombalarıyla müdahale edildi. Göstericiler, zaman zaman kurdukları barikatları ateşe vererek polis müdahalesine direnmeye çalıştı...