Kızılay ve TSK deprem bölgesinde

Deprem bölgesine Kızılay 500 çadır ve battaniye, TSK da Doğal Afet Yardım Kurtarma Bölüğü gönderdi.

Kızılay, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle bölgeye 500 çadır ve 500 battaniye, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Doğal Afet Yardım Kurtarma Bölüğü gönderdi.
Kızılay Genel Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada depremden etkilenen Sağlıksuyu, Aşağıyığılca ve Karabulak köylerine 500 çadır ve 500 battaniyenin sevkedildiği belirtildi. Depremden etkilenen köylerdeki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bölgeye iki adet seyyar mutfağın da gönderildiği kaydedilen açıklamada bölgeye yakın Iğdır, Doğubayazıt, Van, Diyadin ve Hamur Kızılay şubelerinin harekete geçirildiği bildirildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ise bölgeye Doğal Afet Yardım Kurtarma Bölüğü gönderdi. TSK'dan yapılan açıklamada depremin haber alınmasının ardından 1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Doğal Afet Yardım Kurtarma Bölüğü ile altı ambulansın bölgeye gönderildiği bildirildi. Depremden etkilenen Yığılçalı, Sağlıksuyu, Aşağıyığılca ve Karabulak köylerinde 43 çadır kurulduğu belirtilerek, mutfak, içme suyu, battaniye ve ilkyardım malzemelerinin bölgeye sevkedildiği kaydedildi.