Kızılcıhamam'da trafik faciası

Kızılcıhamam'da trafik faciası
Kızılcıhamam'da trafik faciası
Piknikten dönen üniversite öğrencilerini taşıyan minibüs devrildi: 10 ölü, 4 yaralı

 

Uğur ALAATTİNOĞLU

 

ANKARA - Kızılcahamam ilçesi TEM otoyolunda meydana gelen trafik kazasında 10 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerin hepsinin de Gazi Üniversitesi'nde öğrenci olduğu ve Abant'taki bir piknik gezisinden döndükleri öğrenildi.

TEM Otoyolunun Çeltikçi Beldesi Yakakaya Köyü yakınlarında saat 17.40'ta meydana gelen trafik kazasında Hacı Tanrıkurt'un kullandığı 06 D 8538 plakalı minibüs, başka aracın sıkıştırması sonucu önce orta refüje çarptı, ardından da yolun ortasında takla attı. Kazada, araçta bulunan 8 kişi hayatını kaybederken, şoför dahil 6 kişi ise yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan 2'si hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

Araçta bulunan kişilerin Gazi Üniversitesi öğrencileri olduğu ve Bolu'nun turistik yörelerinden Abant'ta düzenlenen piknikten döndükleri belirtildi. Yaşamını kaybeden öğrencilerin cesetleri, cenaze aracına konularak Kızılcahamam Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Kaza nedeniyle TEM otoyolu Ankara'ya geliş istikameti yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı. Yolun ortasına devrilen minibüsün kaldırılmasının ardından ulaşım kontrollü olarak tekrar verildi.(dha)