'Kızım satanist ayinde öldürüldü'

'Kesik baş' cinayetinde Münevver Karabulut'un babası kızının körebe oynarken 4-5 kişi tarafından bıçaklandığını ileri sürdü


İSTANBUL - Etiler'de başı vücudundan ayrılmış halde bir çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut'un babası, kızının ya Cem Garipoğlu'nun ailesinin sırlarını öğrendiği için öldürüldüğünü yahut da ayinde öldürülmüş olabileceğini öne sürdü. Baba Süreyya Karabulut, "3-5 kişi bir araya gelip, kızımla körebe oynadılar. Gözleri kapalı olarak önüne gelen bıçak darbesi ile kızımı öldürmeye çalıştı" dedi.


CİNAYETTE 4 GRUP VAR


Baba Süreyya Karabulut, cinayete ilişkin son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Karabulut, Adli Tıp Kurumu raporunda cinayetin birden fazla kişi tarafından işlendiğine dair tespitlerin yer aldığını hatırlatarak, "Bizim için büyük bir gelişmedir. Ben olayın başından beri kızımın canilerinin bir kişi değil, birkaç kişi olabileceğini ifade ettim. Adli Tıp Kurumu'ndan çıkan rapor beni doğrulamış oldu. Cinayet ayrı ayrı parçaların birleşmesi ile ortaya çıkacaktır. Tek bir suçlu yok, birkaç suçlu var. Bunların bir tanesi cinayeti işleyen grup, diğeri ise evin içerisindeki kanları temizleyen grup. Onun ötesinde diğer grup ise delilleri, kamera kayıtlarını yok eden grup. Dördüncü grup ise Cem Garipoğlu ve arkadaşlarını, yahut da cinayeti işleyenleri gizleyen gizli güçler" diye konuştu.


İHBAR MEKTUBUNUN DOĞRULUĞU KESİN DEĞİL


Katil zanlısı olduğu öne sürülen Cem Garipoğlu'nu cinayetin ardından Samsun'a götürdüğü öne sürülen bir TIR şoförünün savcılığa gönderdiği mektuba ilişkin ise Karabulut, "TIR şoförünün ihbarı ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilemeyeceğim. Eğer doğruysa çok güzel bir gelişme. Ama TIR da meydandadır, sonuçta nereye gittiği belli, ne kadar içi dolu yada boş bilemiyorum. Mektupla savcılığa başvurmuş. Böyle bir bilgi var ama içi dolu mu boş mu bilmiyorum. Samsun'a götürmüş, oradan ise Rusya'ya götürmüş. Biz bütün bilgileri savcıdan alıyoruz. Gelişmelerle ilgili bilgileri kendisinden alıyoruz. Gerek kızımın, gerekse Cem'in arkadaşları ile sürekli görüşüyoruz" şeklinde konuştu.


SATANİST AYİNİNDE ÖLDÜRÜLDÜ


Süreyya Karabulut, cinayetin toplumda büyük bir yara açtığını ve açılan bu yaranın kolay kolay kapanmayacağını söyledi. Karabulut, "Cinayetin satanistçe mi yahut da ne şekilde işlendiğine dair internet sitelerini gördüm. Kendisinin ve ağabeyinin bu sitelere üye olduklarını gördüm. İçler acısı. Bir baba olarak tüm babalara sesleniyorum; çocuklarınızı böyle sitelerden uzak tutun. Bu siteler iğrenç, bir baba olarak izlerken tüylerim diken diken oldu" dedi.


KIZIMIN ÖLDÜRÜLMESİNDE BİRKAÇ İHTİMAL VAR


"3-5 kişi bir araya gelip, kızımla körebe oynadılar" diyen baba Karabulut açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Gözleri kapalı olarak önüne gelen bıçak darbesi ile öldürmeye çalıştı. İkinci bir olasılık ise kızım ailenin çok önemli bir sırrını öğrendi. Ya arkadaşlar arasında kızımı yok ettiler, yahut da aile yok etti. Ya kızım sırlarını öğrendi, yada ayin yapıldı. Arkadaşları toplandı satanist cinayetlerindeki gibi kızıma işkence uygulayarak öldürdüler. İnşallah artık bu, kamuya mal olur. Bu cinayet aydınlanırsa, Münevver gibileri tekrar ölmez. Bu toplumdaki ilk cinayet ama üzerine gidilmezse son da olmayacaktır. Umutlarım var. Çember her geçen gün daralıyor. Çemberin daralması bize sevinç kaynağı. Ama cinayetin olduğu günden bu güne kadar çok zor günler geçirdik. Allah yardımcımız olsun, yapacak bir şey yok. Türk yargısı bunu çözecektir." (Akşam)