'Kızım televole kurbanı'

'Yüz Güzeli' ve manken Burçin Bircan, dün İzmir'de toprağa verildi.

İZMİR - 'Yüz Güzeli' ve manken Burçin Bircan, dün İzmir'-de toprağa verildi. '2002 Ford Model, Super Model of The World'yarışmasında Türkiye birincisi, 55 ülkenin katıldığı uluslararası yarışmada da 'yüz güzeli' seçilen 20 yaşındaki Bircan'ın cesedi, 6 Ocak Salı günü İstanbul Zeytinburnu'ndaki Kozlu Mezarlığı'nda bulunmuştu.
Polis,Burçin Bircan'ın günlüğünün bulunduğunu belirtti. Bircan'ın 2003 yılının son üç haftasını tedavi için Balıklı Rum Hastanesi'nde geçirdiği, burada tuttuğu günlüğüne şunları yazdığı kaydedildi:
'Beni mahvetti'
"Uyuşturucu illetinden artık kurtulmak istiyorum. Beni ve hayatımı mahvetti. Eğer kurtulursam hayata yeniden başlayacağım. Ancak o kadar zor ki, bazen bunalıma girip ölmeyi bile düşünüyorum. Ama ne olursa olsun bu illetten kurtulmaya karar verdim. Eğer kurtulursam işte o zaman dünyalar benim olacak. Geçmişte yaptığım bazıhataları asla yapmayacağım. Arkadaşlarıma dikkat edip düzenli yaşam süreceğim." Günlükte adı geçen kişilerle ilgili inceleme başlatıldığı Nedim ve Sibel isimli iki kişinin arandığı kaydedildi.
Burçin'i 1.5 yaşındayken Çocuk EsirgemeYurdu'ndan evlatlıkaldıklarını anlatanÖmer Bircan ise "16 yaşındayken doktorların tavsiyesi üzerine ona evlatlıkolduğunu söyledik. Ama sonra kontrolden çıktı" dedi. Anne Canan Bircan ise "Kızım televolelerin kurbanı" diye ağladı.
Bircan'ın çalıştığı eski ajansın sahibi Cavidan Akyol dün polise ifade verdi. Akyol'un eski eşi Süha Kutlu da 1994'te eroin komasından hayatını kaybetmiş, cesedi Tarabya Oteli'nde bulunmuştu.
(Radikal, dha)