Kızını Bakan Yıldız'ın kucağına bırakıp gitti

Kızını Bakan Yıldız'ın kucağına bırakıp gitti
Kızını Bakan Yıldız'ın kucağına bırakıp gitti
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kayseri'de çeşitli açılışlara katıldı. Bu sırada Yıldız'ın yanına gelen bir kişi küçük kızını Bakan'ın yanına bırakıp gitmek istedi. Maddi zorluk yaşadığı ileri sürülen I.T adlı kişinin kızının okutulmasını istediği öğrenildi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayserigaz Scada (merkezi komuta) merkezinin açılışını yaptı. Bakan Yıldız, tesisin benzerini Almanya’da gördüğünü buradakinin daha da gelişmiş olduğunu söyledi. Bakan Taner Yıldız’a, Kayserigaz yönetim kurulu tarafından köstekli saat hediye edildi.

Daha sonra Kayseri Şeker Fabrikası’nın 59’uncu Pancar Alım Kampanyası’na katılan Bakan Yıldız, Ak Parti hükümeti döneminde her alanda büyüme yaşandığını, bunu yeterli görmediklerini söyledi. Yıldız, "Yaptıklarımız gerekli ama yeterli değil. Tüm gayretimiz gelecek nesillere, sizlerin torunlarına daha iyi bir ülke bırakmak" dedi.

Bakan Yıldız, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın, şeker kotasının artırılması yönündeki isteğine ise "Bu ülkede 1 yılda 11 gün çalışan farika var. Şeker fabrikaları çalışanın özelleştirilmeden önce, kamudayken nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz. Biz hak-hukuka saygılı olarak 76 milyon vatandaşımızın hakkını korumak adına görevdeyiz. Haklısınız, çiftçi daha da üretmek, çalışan daha fazla çalışmak istiyor. Ama kota ile ilgili kanunlar var. Bunun dışına çıkamayız" diye konuştu.

Bakan Yıldız, burada pancar alım kampanyasını başlatırken, 50 yılı aşan pancar üreticilerine plaket ve hediye verdi. Pancarı ilk getirenlere ise laptop ve çeşitli hediyeler verildi.

DEVELİ’DE TÖREN

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, buradan Develi İlçesi’ne geçerek, Muammer Kocatürk Endüstri Meslek Lisesi, Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu, Erciyes İlk ve orta okulu ve Develi Belediyesi Bölgesel Hayvan Pazarıyla, Kayserigaz Doğalgaz alt yapı temel atma törenine katıldı. Okulların temelini atan, hayvan pazarının ruhsatını Belediye Başkanı Recep Özkan’a veren Bakan Yıldız doğalgaz nakil borusunu vidaladı.

KIZINI BIRAKIP GİTMEK İSTEDİ
Öte yandan buradaki tören sırasında yerinde oturan Bakan Yıldız’ın yanına gelen I.T. adlı kişi, kızını burada bırakıp ayrılmak istedi. Bakan Yıldız’dan kızının okutulmasını istediği öne sürülen I.T., güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırıldı. Bakan Yıldız ise I.T. ile yakından ilgilendi.

Bakan Yıldız, programın ardından ilçeden ayrıldı.


  http://www.radikal.com.tr/115218711521875

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  En az 3-5 :) - kujo84

  Herkez 3-5 cocuk yapip gordugu bakanin yanina biraksin :) Yeni protesto yontemi :)

  arkadan kafayı uzatan çözüm bulacakmış gibi bakıyor. - demlicay2011

  anca alman mallarının ve türk çayının tadını bilirler. başka da bir marifetleri yok zaten. açılıç yemek yolluk konuşma gezi. nasılsa onlar için çalışan dünya insanı var. fason mal üretiyorlar. kore bile olamadılar bir arabaları yok. bunların hesabını nasıl verecekler. kore kore hani şu tabak gibi samsun var ya işte o.

  Arkadasin vatandasin ne demek istedini cok iyi anliyorum anladim. - demokrat09

  isabetli bi hamle bi protesto derinden vurmus. Ama cok hakli. Az bile yapti. Demokrasiye yakisan bi hamle.

  Hak! - baran sozdar

  Bence kızını bırakıp gitmek yerine bakanın yakasına yapışıp kızının çalınan hakkını/haklarını almalıydı.2 tane çocuğu daha varsa onlarında hakkını almalıydı...

  siz bu ülkeyi ne hale getirdiniz - pispor

  bir babanın ki sevdiği evladını biricik kızını okutamadığı bir ülke haline getirdiniz insanları sadakaya mahkum ettiniz daha hangi yüzle halen refahtan eşitlikten adaletten dem vuruyorsunuz sayın bakan ve akp hükümeti şimdi buna da bir kulp bulursunuz ya dış güçler yada şu Kemalist CHP nin ajanı yada programlanmış bir provokatör dersiniz yada adamı karakola çeker eşek sudan gelene kadar falakaya yatırısınız