Kızının gözleri önünde 3 kişiyi öldürüp kendini vurdu

Kızının gözleri önünde 3 kişiyi öldürüp kendini vurdu
Kızının gözleri önünde 3 kişiyi öldürüp kendini vurdu
Burdur'da 36 yaşındaki Hasan K., 5 yaşındaki kızının gözleri önünde, eski eşi Gamze Kaya'yı, araya girmeye çalışan baldızı Dudu Erez ile bedensel engelli babası Mustafa K.'yı pompalı tüfekle öldürdü. Kendisini ve yoldan geçen birini ağır yaraladı

BURDUR – Burdur’un Ağlasun ilçesinde 36 yaşındaki Hasan K., 5 yaşındaki kızının gözleri önünde, önce tartıştığı eski eşi Gamze Kaya'yı, ardından da araya girmeye çalışan baldızı Dudu Erez ile bedensel engelli babası Mustafa K.'yı pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Aynı tüfeği kalbine ateşleyerek ağır yaralan Hasan K. ve olay yerinden geçerken vurulan veteriner Gökhan Tanrıöver hastanede tedavi altına alındı.

Burdur'da oturan Hasan K., geçen yıl eşinden boşandı. Mahkeme , çiftin çocuklarından 2 yaşındaki G.K.’nın velayetini anne Gamze Kaya'ya, 5 yaşındaki S.K.'nın velayetini ise baba Hasan K.'ya verdi. Hasan K., bugün saat 12.00'de yanında babası 60 yaşındaki Mustafa K. ile birlikte kızı Sinem'i annesine götürmek için Ağlasun İlçesi İnsu'yu Kavşağı'na gitti. Her hafta aynı yerde karşılıklı çocukları birbirine teslim eden çiftin arasında, bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.


KIZININ GÖZLERİ ÖNÜNDE ATEŞ ETTİ
Tartışmanın büyümesi üzerine Hasan K., otomobilindeki pompalı tüfekle eski eşi Gamze Kaya'yı vurarak öldürdü. Hasan K., ardından kendisine müdahale etmek isteyen baldızı Dudu Erez'i de vurdu. Etrafa rastgele ateş eden Hasan K.'nın tüfeğinden çıkan saçmalar, olay yerinden tesadüfen geçen veteriner 29 yaşındaki Gökhan Tanrıöver'e de isabet etti. Hasan K., aynı tüfekle otomobilde oturan bedensel engelli babası Mustafa K.'yı da vurup öldürdükten sonra kızı S.K.'nın gözleri önünde kendi kalbine ateş etti.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine, sağlık ekipleri, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan Hasan K. ve Gökhan Tanrıöver, ambulanslarla Burdur Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Sağlık görevlileri yaşıyor olabileceği ihtimaline karşı Dudu Erez ve Gamze Kaya'yı da Ağlasun Devlet Hastanesi'ne götürdü. Ancak Dudu Erez ve Gamze Kaya'nın yaşamlarını yitirdiği tespit edildi.


'ÖNCE DEDEMİ VURDU, SONRA KALBİNE ATEŞ ETTİ'
Yaşanan katliama şahit olan S.K., jandarma tarafından olay yerinden uzaklaştırdı. Yaşanları jandarma ekiplerine anlatan S.K., "Babam önce dedemi vurdu, ardından da kalbine ateş etti" dedi.SADUN KILIÇ- MESUT MADAN- ONUR ÖZKAN / DHA