Kızının röntgenini çektirirken hayatını kaybetti

Kızının röntgenini çektirirken hayatını kaybetti
Kızının röntgenini çektirirken hayatını kaybetti
İstanbul'da Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi'nde engelli çocuğunun röntgenini çektirmeye çalışırken cihazın altında kalan kadın yaşamını yitirdi

İstanbul - Bakırköy Dr. Sadik Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne engelli çocuğunun röntgenini çektirmeye gelen anne, röntgen cihazının altında kalarak hayatını kaybetti.

İddiaya göre, Emine Kulan (32) engelli çocuğunun röntgenini çektirmek için birlikte yaşadığı Çetin Keskin'le Bakırköy Dr. Sadik Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümüne geldi.

Engelli çocuğun röntgenini çekmekte zorlanan personel, aileden yardım istedi. Personel, çocuğun röntgen cihazının altına konulmasını istedi. Bu sırada röntgen cihazı henüz bilinmeyen bir nedenle anne Emine Kulan'ın üzerine düştü. Röntgen cihazının altında kalan Kulan, ağır yaralandı. Aynı hastanede ameliyata alınan Kulan, kurtulamadı. Emine Kulan'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Cumhuriyet savcısının talimatı üzerine inceme yapan polis, Emine Kulan'ın ölümüne neden olduğu iddia edilen görevli M.G'yi (40) gözaltına aldı.

Bu arada, İstanbul Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere açıklama yapan Çetin Keskin, kaza anında Emine Kulan'ın yanında olduğunu belirterek, "Hastanede film çektirirken imim nikahlı eşim röntgen cihazının altında kaldı. Eşime yaklaşık yarım saat müdahale edilmedi. Hasta bakıcılar geç geldi. İhmallerden dolayı eşimi kaybettim. Bu hiç kimsenin umurunda olmadı. Personel yetersizliği bulunan hastanenin ihmali çok büyük. Hastaneden şikayetçiyim. Hakkımı arayacağım" diye konuştu.

Emine Kulan'ın cenazesinin otopsinin ardından memleketi Zonguldak'ta defnedileceği öğrenildi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113539711353973

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİLİNMEYEN NEDEN - pispor

  aslında bilinen neden ne hikmetse haberde bilinmeyen bir neden olmuş.Oysa bilinen neden çocuk röntgen altında annesi yardımcı olurken,görevli makinayı ayarlamak isterken muallakta olan makina (yani yere tespit edilmemiş)kadıncağızın üzerin düştü.Şimdi bilinmeyen; bu hastanede can güvenliği ve emniyet tedbirlerini alamayan Müdürden teknisyene kadar suçlu.ve bu suç taa devlet denetlemeye kadar uzar gider.

  Gelişen sağlık hizmeti mi? - pekmez_2042

  Nedir bu acemiliklerle ölümlere sebep olmalar.O makine orada iğreti mi duruyordu. Ortopedici engelli çocuğun ayağına engelsizler gibi röntgen çekilmesini nasıl istemiş.Röntgen teknisyeni sorumsuz mu? uykusuz mu? umursamaz mı? Sağlık ta gelişme dediğiniz bu muydu? 3 çocuk çağrıcıları şimdi bu çocuğa kim bakacak.Şimdi bu kadının başına gelenlerin vebalini kim ödeyecek.

  İmam nikahı! - MagicalTune

  Allah rahmet eylesin, işte Türkiye de yaşamımızın şansa bağlı olduğunun çok açık örneklerinden bir tanesi daha. Hergün sağlıkla uyandığımda allahım şükürler olsun, kalleş bir ölüme (çukura düşme, başa tuğla düşmesi, arabanın otobüs durağına girmesi, holigan tarafından bıçaklanma,toplu taşım araçlarına molotof atışması ve daha neler neler) kurban gitmedim diye dua ederim. Ancak haberde dikkatimi çeken özellikle imam nikahlı eşim'e vurgu yapılmasıydı. Ne yani kız arkadaşım derseydi daha az meşruiyet katardı birlikteliğine? Bu imam nikahı nedir ya? Neden böyle bu millet?