Kızınıza tokat atarken iki kere düşünün!

Kızınıza tokat atarken iki kere düşünün!
Kızınıza tokat atarken iki kere düşünün!
Kızına sözünü dinlemediği için kızına vuran babaya verilen 5 ay hapis cezası 3000 TL adli para cezasına çevrildi. Baba hâlâ akıllanmadı: Tokat atmak hakkım

 
ZONGULDAK – Bir baba kızına tokat attığı için 3000 TL adli para cezasına çarptırıldı. Cezaya karşın baba, bu eylemin "gerektiğinde" hakkı olduğunu savunuyor.
Zonguldak’ta emekli Yaşar D, "ailevi meseleler konusunda sözünü dinlemediği" gerekçesiyle bekar kızı Elif D. ile tartıştı ve bu sırada kızına tokat attı. "Basit tıbbi tedaviyle giderilebilecek şekilde yaralandığına" dair rapor alan Elif D’nin şikayeti doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığı, baba hakkında kamu davası açtı. Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaların sonucunda baba Yaşar D’ye, 150 gün adli para cezası verildi. Sanığın ekonomik durumu dikkate alınarak ceza 3 bin TL para cezası olarak belirlendi.
Yaşar D, para cezası ödeme emrinin kendisine gönderilmesi ve temyiz talebinin belirtilen sürede itirazda bulunmadığı gerçeksiyle reddedilmesi üzerine Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliğine Yargıtay’a verilmek üzere dilekçe gönderdi.
Dilekçesinde kızının kendisine küfür ve hakaretlerde bulunduğunu savunan baba Yaşar D, şunları kaydetti: "Bana cezanın ardından 90 gün içinde temyiz hakkım olduğu bildirilmişti. Gerekçeli karar 1 ay sonra verildi ve ben de anında temyiz dilekçemi verdim. Ancak, 7 gün içinde itiraz etmediğim gerekçesiyle temyiz talebim reddedildi. Kararı temyiz etmek benim anayasal hakkımdır, bunu kullanmak istiyorum. Ben baba olarak 29 yaşına gelmiş kızıma bir tokat attım diye bu cezayı hak etmedim. Müslüman Türk milletinin bir ailesi olarak gerektiği zaman bu benim kutsal hakkımdır. Kaldı ki ben emekli bir insanım. Bu cezayı ödeyecek maddi ve manevi gücüm yok. Maddi cezamın 1412 Sayılı CMUK’un 315/2 maddesi uyarınca temziyen incelenerek bozulup kaldırılmasını arz ve talep ederim."
Baba Yaşar D, kızıyla aynı evde yaşamlarını sürdürdüklerini, çocuğunun sağlıklı düşünce yapısına sahip olmadığından mağdur duruma düştüğünü iddia etti.
Mahkemenin verdiği kararın bozulmaması durumunda parayı ödeyecek gücü bulunmadığından 5 ay hapis cezasına çarptırılacağını anlatan 3 çocuk babası Yaşar D, "bu parayı ödemem mümkün değil, tek umudum cezanın bozulmasıdır." (aa)