'Kızlar Okula' 2006'da 81 ilde

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının gelecek yıl tüm illerde yaygınlaştırılacağını açıkladı.
Bakan Çelik dün Kızılcahamam'da 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının...

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının gelecek yıl tüm illerde yaygınlaştırılacağını açıkladı.
Bakan Çelik dün Kızılcahamam'da 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının 2005 yılı değerlendirmesi ve 2006 stratejik planı için yapılan toplantıya yönelik bir mesaj yayımladı. Çelik, 2003'te başlatılan kampanyanın son derece olumlu sonuçlar verdiğini belirterek, bu yıl 62 bin 500 kız çocuğunun daha okula gitmesinin sağlandığını, kampanyanın başladığı günden bugüne kadar bu rakamın 175 bin 451'e ulaştığını kaydetti. Çelik, 2003 yılında 10 ilde başlatılan kampanyanın bu yıl itibarıyla 53 ilde yaygınlaştırıldığını ve gelecek yıl tüm Türkiye'de uygulanacağını söyledi.
YİBO'lara kadın öğretmen
Çelik, çalışan çocuklara yönelik 'Tarladan Okula' kampanyası ve yatılı ilköğretim bölge okullarındaki (YİBO) çocuklara yönelik çalışmalarının da başarıyla yürüdüğü bilgisini verdi. Çelik, YİBO'larda kadın öğretmen ve yöneticilerin görevlendirilmesine öncelik verileceğini, bu amaçla valiliklerden gerekli çalışmaları yapmalarının istendiğini açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7658977658970

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.