'Kızlar ve erkekler ayrılmalı'

Başbakan Tayyip Erdoğan, Hürriyet gazetesi yazarı Enis Berberoğlu'na, yuvada yaşanan skandalla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, bazı uygulamaları gündeme getirdi.

İSTANBUL - Başbakan Tayyip Erdoğan, Hürriyet gazetesi yazarı Enis Berberoğlu'na, yuvada yaşanan skandalla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, bazı uygulamaları gündeme getirdi. Erdoğan'ın, Berberoğlu'nun dünkü yazısında yer alan sözleri şöyle: "Çocuk esirgeme kurumları çöktü. Ben de ani baskınlar yapıyorum. Nimet hanım şu ana kadar 15 civarında yuvayı gezdi. Habersiz gidiyor. Daha başında kendisine söyledim: 'Hiç haber vermeyeceksin. Koğuşlarını, banyolarını, tuvaletlerini kontrol edeceksin'.
'Her şey olabilir'
Kız-erkek bir arada yaşıyorlar, bir arada barındırılıyorlar. Biz bunları ayırıyoruz, bir arada yaşamaları mümkün değil. Kızların bulunduğu yuvalarda asla erkek müdür veya öğretmen olmayacak. Çalışanlar bayan olacak. Olaya çok daha geniş perspektiften bakıyorum. Çünkü gittiğim yerlerde yaşadığım, gördüğüm bazı şeyler var. 0-6 yaş grubuna bakmayın. Bunun üstündeki yaş gruplarına bakın. 13-14 veya 18 yaş gruplarına bakın. Bu yaşlara kadar gelen bu kızlarımız, bakıyorsunuz öğretmenleri erkek. Her türlü şey olabiliyor. Şu anda bakanımın bundan dolayı görevden alıp yargıya sevk ettiği kişi yargıdan dönüyor. Bunlar tabii işimizi zorlaştırıyor."


    http://www.radikal.com.tr/7616947616940

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.