'Kızlı erkekli eve ilk ceza' haberine valilikten açıklama

'Kızlı erkekli eve ilk ceza' haberine valilikten açıklama
'Kızlı erkekli eve ilk ceza' haberine valilikten açıklama
Manisa'da bir evde kızlı erkekli kalındığı için polis tarafından ceza kesildiği haberiyle ilgili olarak Manisa Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik açıklamasında 'gürültüye müdahale etmeyelim mi?' dedi.

MANİSA - Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, öğrenci evine ceza kesildiği yönündeki haberde olayın doğru yansıtılmadığını, polisin söz konusu eve gürültü nedeniyle ceza kestiğini ifade ederek, "Burada asıl konunun gündeme malzeme edilmesi gibi bir ahlaki sorun var" dedi.

SUÇLU YİNE BASIN

Vali Savaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, haberle olayın çarpıtıldığını ileri sürerek şunları söyledi:

" Haberler kesinlikle doğruyu yansıtmamaktadır. Gündemde yer alan olayların çarpıtılması için veya çarpıtmaya bir gerekçe olarak kullanmasından dolayı biz Manisa olarak, Manisa Emniyeti olarak bu olaydan dolayı rahatsız olduğumuzu sizlerin aracılığıyla ifade etmek istiyorum. Bu çarpıtma öğrencilerden kaynaklanan bir şey midir, başka bir husus mudur, belki bu husus araştırılabilir ama bu konuda asıl medyanın üzerine düşen görevi daha hassasiyetle yürütmesi gerektiği kanaatindeyim. Kendilerine iletilen şeylerin aslını araştırmak, aslında basın yayın organlarının haber verme ahlakıyla, ilkeleriyle alakalı bir husustur."

Kızlı erkekli eve ilk ceza kesildi

Polisin herhangi bir suç veya kabahatin işlendiğine ilişkin her türlü ihbarla ilgili suç işleme durumunun var olup olmadığını araştırmakla yükümlü olduğunu ifade eden Vali Savaş, kamu düzenini sağlamanın hem Valiliğin hem kolluk birimlerinin birincil görevi olduğunu kaydetti.

Vali Savaş, şöyle konuştu:
"Burada da gürültü suretiyle bozulmuş olan bir düzen ihlali var. Buna ilişkin işlem yapmak polisin yükümlülüğüdür. Bu tür ihbarı değerlendirmeyip üzerine gitmemek aslında görevini ihmal suçu oluşturur. Tersi aslında olağan ve doğru olmayan durumdur. Burada asıl konunun gündeme malzeme edilmesi gibi bir ahlaki sorun var, bunu ifade etmek istiyorum" dedi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/116000811600089

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yalan dünya - mgalois

  vali gürültüye müdahale etmeyelim mi demiş.. polisin napayım osurayım mı demesi gibi. bahaneniz çok, ama gün olur devran döner

  ''Hayatın olağan akışına aykırı''yalan. - Su Cemre Sim

  Gençlerin değil gürültü yapmak,eminim çoktan ayrı ev bulmak için başlarının çaresine bakmayı düşünüyorlardır.Belki de o erkek olan genç geçici konuk.Çocukları ihbar edenler yalan söylüyor,memurlar da haksız ceza kesmişler.Eminim çocukların eğitim yaşamları kaymıştır.Gençere birileri tanıklık yapmaya korkabilir.Ancak,gençlerin de yer yerinden oynarken gürültü yapmaları ''Hayatın olağan akışına aykırıdır.''.Almanlar'ın SS'leri,İranlılar'ın BESİCLER'i bizim de namusumuzu bekleyecek anlaşılan.Bu çocuklar korkmasın,mutlaka barodan ücretsiz avukat isteyip bu cezayı iptal ettirsinler.Yoksa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar yolu var.

  AKP HÜKÜMETİNİN VALİLERİ - pispor

  eski olağan hal üstü süper valiler gibi adalet ve hukukun üstündeler bu gidişat iyi, değil gün gelir bu valiler yanlarında bir vatandaş bulamayacaklar

  Akillari Tutulmus - Cibin

  Yahu sayin Vali ne baskini yapiyorsun ,Eger ogrenciler gurultu japiyorsa once sikayetci olan insan ogrencilere gider ve onlari uyarir. Yani sehrinizde baska ismi yok.Peki bu gurultunun veja sesin tonajini kim belirliyecek.Ozaman herkes birbirini sikayet etsin. Pes Wallahi! yorumu okurlara brakiyorum.

  gençlerin yanındayız - mhmt80

  Bir gün yaptıklarından utanacaksın sayın vali. Dilerim ki o gençleri şikayet eden komşuların, güya görevini yapan valinin, bu haksızlığı ve kanunsuzluğu destekleyen herkesin evlatlarına bir gün çok ağır iftiralar atılır da onlar da bu yaptıklarının bedelini acı çeke çeke öderler...

  Dikkatli olması gereken en başta sizsiniz... - citizen

  Bu müdahaleler için başbakanınızdan talimat gelmesini mi bekliyordunuz bay vali. Diyelim ki söz konusu şikayet kızlı-erkekli yaşam için değil de yaptıkları gürültü için olmuş olsun. Bu konunun bu kadar gündemde olduğu günlerde daha dikkatli davranıp, bu tür polemiklere yol açacak davranışlara sebep olmasaydınız nasıl olurdu...Bir validen zekice ve huzur bozucu değil-huzur sağlayıcı bir davranış beklemek haksızlık mı.

  mutlaka - ermkaya

  Şimdi Manisa'ya git, şehri bi dinle, dünya'nın gürültüsü kulağına gelir; ama duymak istedikleri artık belli, bi açıklama her zaman bulunur nasılsa;