'Kızlı-erkekli ev'e polis: Hasan öldü

'Kızlı-erkekli ev'e polis: Hasan öldü
'Kızlı-erkekli ev'e polis: Hasan öldü
Trakya Üniversitesi öğrencisi Hasan Özdemir, 'şikâyet' üzerine eve polis gelince balkona çıktı ve 4. kattan düşerek can verdi.
Haber: ENGİN ÖZMEN / Arşivi

Edirne’de gürültü şikâyeti üzerine eve gelen polisten çekinen üniversite öğrencisi Hasan Özdemir, balkondan bir alt kattaki arkadaşlarının dairesine inmek isterken 4. kattan düşerek ağır yaralandı. Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 10 gün tedavi gören Özdemir kurtarılamadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın 8 Kasım günü yaptığı konuşmayla tartışma yaratan ‘kızlı-erkekli ev’, bu kez bir ölümle gündemde. Trakya Üniversitesi Temel Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik Bölümü birinci sınıf öğrencisi Hasan Özdemir ve arkadaşı Fuat Y., 16 Aralık gecesi, okuldan ve memleketi Sivas’tan arkadaşı olan Dilek I.’nın Talatpaşa Caddesi Meriç Sitesi’ndeki evine misafirliğe gitti. Öğrencilerin olduğu daireden gürültü gelmesi üzerine komşuları polisi arayarak şikâyetçi oldu.
Cumhuriyet Polis Merkezi’nden gelen üç polis komşuların gürültü nedeniyle yakındığı dairenin kapısını çalarak öğrencileri sessiz olması konusunda uyardı. Polislerin kapıyı çaldığını gören evdeki misafir öğrencilerden 20 yaşındaki Hasan Özdemir ile 20 yaşındaki Fuat Y. korkarak dairenin balkonuna çıktı.
Özdemir, bir alt katta bulunan yine tanıdığı öğrencilerin oturduğu dairenin balkonuna arkadaşı Fuat Y.’nin yardımıyla inmek istedi. Ancak ayağı kayarak 4. kattan zemine çakıldı. Arkadaşının düştüğünü gören Yıldız imdat diye bağırarak yardım istedi. Polislerin çağırması ile ambulansla önce Edirne Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, ardından da Edirne Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Özdemir, 10 gün süren yaşam mücadelesini önceki akşam kaybetti.

Babası Dilek’i okuldan aldı

Evde bulunan Dilek I.’nın babası da kızını okuldan alarak İstanbul ’a götürdü. Evdeki kız arkadaşlarının ailelerinin haberi olmasından korktuğu için bir alt kattaki balkona inmek isterken düştüğü belirtilen Hasan Özdemir’in cenazesi, amcası Mustafa Özdemir tarafından Edirne Tıp Fakültesi’nden alınarak defnedilmek üzere İstanbul’a götürüldü.


  http://www.radikal.com.tr/116818111681818

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kimin umrunda - detelina

  kızlı erkekli bir evden bir ölü...kız okuldan alınmış imam hatibe verilecek(muhtemelen) geriye kalan öğrencinin psikolojisi bozulacak..poliste en ufak bir vicdan azabı yok.. başbakan ne alemde acaba?

  vicdan azabı - PİRHERMES

  Şimdi bu çocukları şikayet eden komşular veya hakkı olmadığı halde bu baskını yapıp kılıfına uyduran polisler en ufak vicdan azabı duyarlar mı? Hiç sanmıyorum, "kul azmış hak bela yazmış diyecekler" Dinini-inancını vicdanla bağdaştırmayanlar, bu din uğruna zalimlik yapmayı hak bilirler.

  suçlu ortada.. - MMSARI

  Herşey ortada ve net burda suçlanması gereken bu ülkeyi kendi kişisel görüşleriyle kendi dünyaya bakış açısıyla kendi inançlarıyla yönetmeye çalışan başbakanın kendisidir.Verdiği kararlarla bu ilk değil gezi ayaklanmasında da daha yaşanacak çok zamanı olan arkadaşlarımızı bu hayatan koparmıştır.Kendi kişisel yaşantısını tüm halka dayatan bir başbakan bu genç yaşta ölen arkadaştan sorumludur.Yapılan şikayetler eve gelen polis ne oldu da bu duruma geldi bir düşünün bunları kim bu hale getirdi..Not:Persapolis flimni seyredenler bu olaya benzeyen bir sahne var orayı izlenmesini tavsiye ederim(evde parti verilen bölüm)

  ... - k-a-o-s

  bu ölümün sebebi çarpık ,bozuk ahlak sistemidir...başkalarının hayatına müdahale etmek isteyen,cinsel özgürlüğe tahammülü olmayan yoz ahlak anlayışıdır...gürültü yapıyorsa polise şikayet edeceğine ,git insan gibi uyar önce,buna rağmen devam edecek üniversite öğrencisi yoktur belki de...kız için sorun olmasın diye de balkondan inmeye çalışmış muhtemelen...tahammülsüzlüklerimizi sorgulamalıyız bence...

  polisle ne alakası var - nhntgc

  Şimdi bu çocuğun ölmesinde polisin ne alakası var diyenler, yok artık bunu da ona bağlamayın diyenler, polis gürültü şikayeti üzerine gelmiş, çocuk kendi saflığından balkona kaçıp düşüp hayatını yitirmiş, tamamen kaza diyenler; eğer bu ülkede polis, halka hizmet eden, halkın sorunlarında önleyici ve yönlendirici bir rol üstlenip, vatandaşa hoşgörü ile yaklaşan bir yapıda olsaydı, (yani vatandaşa dan dun konuşan,istediğinde rahatça üstüne yürüyen,coplayan,gaz atan vs... olmasaydı) bu çocuğun algısında polis korkulacak, balkona kaçılacak bir figür olmaz, düşüp hayatını kaybetmezdi. O yüzden bu çocuğun ölümünden tamamen hükümet ve onun kolluk kuvvetlerini yetiştirme politikası sorumludur. Aynı kendine benzeyen, padişah modundaki polisler!

  Deli oluyorum. - canbucan

  düşündüm kendimi Hasanın yerine koydum ve gerçekten çok vahim bir durum. Kız arkadaşı zor durumda kalmasın diye balkona çıkmışlar ordan düşüp öldü ya. Bu olayın dolaylı yoldan faili direk başbakan erdoğandır. Şimdi yolsuzluk haberleri arasında ilgi görmeyecek belki bu haber ama artık yeter resmen uyduruk bahaneler ile özel hayata müdahale ediyor. 20 yasına gelmıs ınsanları denetlemek size kalmadı !

  kim - berfukenan

  bu gencin katili kim.gürültü var diye şikayet eden komşularmı,yada kim.polise gidileceğine gerçekten rahatsız edecek seviyede gürültü var ise,kapıları çalınıp uygun bir dil ile uyarılasmazmı idiler.ne zaman kibar olmayı becereceğiz.hem kaba hemde caniler katiller.