'Kızlı-erkekli ev'e polis: Hasan öldü

'Kızlı-erkekli ev'e polis: Hasan öldü
'Kızlı-erkekli ev'e polis: Hasan öldü
Trakya Üniversitesi öğrencisi Hasan Özdemir, 'şikâyet' üzerine eve polis gelince balkona çıktı ve 4. kattan düşerek can verdi.
Haber: ENGİN ÖZMEN / Arşivi

Edirne’de gürültü şikâyeti üzerine eve gelen polisten çekinen üniversite öğrencisi Hasan Özdemir, balkondan bir alt kattaki arkadaşlarının dairesine inmek isterken 4. kattan düşerek ağır yaralandı. Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 10 gün tedavi gören Özdemir kurtarılamadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın 8 Kasım günü yaptığı konuşmayla tartışma yaratan ‘kızlı-erkekli ev’, bu kez bir ölümle gündemde. Trakya Üniversitesi Temel Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektronik Bölümü birinci sınıf öğrencisi Hasan Özdemir ve arkadaşı Fuat Y., 16 Aralık gecesi, okuldan ve memleketi Sivas’tan arkadaşı olan Dilek I.’nın Talatpaşa Caddesi Meriç Sitesi’ndeki evine misafirliğe gitti. Öğrencilerin olduğu daireden gürültü gelmesi üzerine komşuları polisi arayarak şikâyetçi oldu.
Cumhuriyet Polis Merkezi’nden gelen üç polis komşuların gürültü nedeniyle yakındığı dairenin kapısını çalarak öğrencileri sessiz olması konusunda uyardı. Polislerin kapıyı çaldığını gören evdeki misafir öğrencilerden 20 yaşındaki Hasan Özdemir ile 20 yaşındaki Fuat Y. korkarak dairenin balkonuna çıktı.
Özdemir, bir alt katta bulunan yine tanıdığı öğrencilerin oturduğu dairenin balkonuna arkadaşı Fuat Y.’nin yardımıyla inmek istedi. Ancak ayağı kayarak 4. kattan zemine çakıldı. Arkadaşının düştüğünü gören Yıldız imdat diye bağırarak yardım istedi. Polislerin çağırması ile ambulansla önce Edirne Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, ardından da Edirne Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Özdemir, 10 gün süren yaşam mücadelesini önceki akşam kaybetti.

Babası Dilek’i okuldan aldı

Evde bulunan Dilek I.’nın babası da kızını okuldan alarak İstanbul ’a götürdü. Evdeki kız arkadaşlarının ailelerinin haberi olmasından korktuğu için bir alt kattaki balkona inmek isterken düştüğü belirtilen Hasan Özdemir’in cenazesi, amcası Mustafa Özdemir tarafından Edirne Tıp Fakültesi’nden alınarak defnedilmek üzere İstanbul’a götürüldü.