Kızlı erkekli evlere ihbar patlaması

Kızlı erkekli evlere ihbar patlaması
Kızlı erkekli evlere ihbar patlaması
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çıkışıyla gündeme gelen kız-erkek öğrenci evleri tartışmasının ardından polis merkezlerine ihbar patlaması yaşandı.

Türkiye genelinde en çok ihbarın geldiği iller Ankara , İzmir, İstanbul , Eskişehir, Antalya, Kayseri ve Konya oldu. 155 polis imdat hattı arayan kişiler, “Apartmanımızda gürültü yapılıyor”, “Kızlı-erkekli alem yapılıyor” ve “Tanımadığımız kişiler oturuyor” şikâyetinde bulundu. İhbarın yapıldığı adreslere polis merkezlerinden ekipler gönderildi. Ancak ihbarların çoğu asılsız çıktı. Asılsız şikayetlerin yanı sıra kendilerini ihbar eden kişiler de oldu. Bununla birlikte polis son 1 hafta içinde, yüksek sesle müzik dinleme, alkollü gelerek apartman sakinlerini rahatsız etme, gürültü yapma gibi suçlardan Afyonkarahisar, Ankara, Konya ve Aydın’da işlem yaptı.

ASILSIZ İHBARA CEZA
Polisin, asılsız ihbarlar nedeniyle boş yere zaman harcaması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, “Asılsız ihbarda bulunan, boş yere görevli memuru meşgul eden kişiler hakkında işlem yapın” talimatı verdi. Kabahatler Kanunu’na göre asılsız ihbarda bulunan kişilere öncelikle para cezası kesilecek. Bu kişilerin, aynı eylemi 2’nci kez yapmaları durumunda ise polis merkezlerine çağrılarak ifadelerine başvurulacak.

HASSASİYET KİRALARA YANSIDI
Tartışmaların ardından öğrenci evlerinin kiraları da arttı. Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, ev sahiplerinin öğrenci veya bekarlara ev kiralama konusunda hassas olduğunu belirterek, “Tartışmaların ardından ev sahipleri de emlakçılarda bu konuda daha hassas davranmaya başladı. Bunu öğrenciler üzerinden değerlendirmemek gerek. Bekarlar, yalnız yaşayanlar için de bu durum geçerli. Tartışmaların ardından ev sahipleri, evinde kimin oturacağı, ne iş yaptığı konusunda daha dikkatli davranıyor. Bu hassasiyet kiralara da yansıdı” dedi. (hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/116072611607264

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yanlış!.. - zafer20

  Büyük bir yanlışın altına imza attılar! Genelde apartman sakinleri ve ev sahipleri zaten 'öğrenci evleri' konusunda hassastılar ülkemizde, şimdi ise bu çocuklar temellli diken üstünde yaşayacaklar! Çünkü, gözetlenme, ispiyonlama, fişleme korkuları arttı ayrıca bu durum müthiş bir toplumsal gerilime ve güvensizliğe de davetiye çıkarmış durumda!! Artık, bundan böyle apartman sakinleri de ev sahipleri de bu gençleri daha çok birer "öcü" gibi görmeye başlayacaklardır! Bu olumsuzluklar bu gençler üzerinde tabii ki travmalara varan sakatlıkların doğmasına; toplumuna ve devletine güvensizliğin daha da artmasına vesile olacak; ileride tutundukları mevkilerde bu psikolojik sakatlık işlerine de verecekleri kararlara da tesir edecektir! Gençliği-öğrencileri çok düşünen iktidarın bunca yıllık devr-i yönetiminde neden yurtlar konusunda yetersiz kaldığı da ayrı bi mesele, övüne övüne TOKİ'yi iyi çalıştırdığını söyleyenlere sormak lazım bunu!.. Ayrıca toplumun içine atıyorlar bi bomba oysa kendilerinden kimi ihaleleri kimi 'gemicikleri' kapmaya devam ederken, tu-kaka ettikleri bu gençliğe karşı ileride birer "mezhep gelenekçisi" olacak olan "kindar gençlik" yetiştirme projelerine devam ediyorlar!..

  şimdiye kadar neredeydiniz - genco940

  aslı astarı olmadan, birileri dedi diye gelişi güzel onu, bunu ihbar etmek neyin nesi ki. Bir şey mi isbat etmek istiyorsunuz kimden ne alıp veremediğiniz var. Bu düpedüz iki yüzlülüktür. Gizli tanıktan sonra şimdide gizli ihbarcılar devri mi başladı. Velev ki her hangi bir şey olsa dahi evin kahyasımısız, size ne mekanda bedava mı oturuyor. Biraz kişilik sahibi olun.

  Kıskançlık - anarshit

  Halk ispiyonluyor ise tek sebebi var. Kıskançlık. Kendi yapamadıkları güzel şeyleri yapan gençliği kıskanıyorlar. O yüzden intikam almak amaçlı ispiyonlar oluyor. Şaman olması gereken bir toplum Arap kültür emperyalizmi ile yürümez, yürütülemez.

  Daha nice - Dedemkorkut

  Naparsın! Memlekette "bedavadan kahraman" olmaya aday o kadar çok insan varki? Fırsatı yakalayan atlıyor! Bir de bakıyorsun ortalık, "bedavadan kahraman"dan geçilmiyor. Ben de unutmayayım diye bu kahramanlarımızı(!) şimdiden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Nice kızlı erkekli hayatlara! diyorum.