Kızlı-erkekli oturmak yasak

Kızlı-erkekli oturmak yasak
Kızlı-erkekli oturmak yasak
Bursa'da bir okulun müdür yardımcısı iddiaya göre teneffüste erkek arkadaşlarıyla aynı sıraya oturan kız öğrencilere, "Siz kâfir misiniz? Kendinizi New York sokaklarında mı sandınız? Hayat kadını mı olacaksınız" sözleriyle hakaret etti. Öğrencilerin şikayeti okul yönetimi tarafından dikkate alınmadı.

RADİKAL-Bursa İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Murat Esenboğa, iddiaya göre teneffüste erkek arkadaşlarıyla aynı sıraya oturan kız öğrencilere, “Siz kâfir misiniz? Kendinizi New York sokaklarında mı sandınız? Hayat kadını mı olacaksınız” sözleriyle hakaret etti. Diğer öğretmenlerin Esenboğa hakkındaki şikâyeti okul müdürü tarafından dikkate alınmadı.Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Bursa İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Murat Esenboğa’nın 8. sınıf öğrencilerine “kızlı-erkekli” oturmayı yasakladığı iddia edildi. Eğitim - İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, Esenboğa’nın teneffüslerde sınıflarda erkeklerle yan yana oturan kızlara, “Siz kafir misiniz? Kendinizi New York sokaklarında mı sandınız? Hayat kadını mı olacaksınız” diye bağırdığı ve kız ve erkek öğrencileri sınıflarda ayrı sıra gruplarına oturttuğu bilgisini verdi.

'ÜSLUBU YANLIŞ' DİYE SAVUNDU 

Esenboğa’nın yaptıklarından rahatsız olan bazı öğretmenler okul müdürü Eren Bahri Gök’ün yanına çıktı ve şikâyetçi oldu. Müdür Gök, öğretmenlere yardımcısı Esenboğa ile konuşacağını söyledi. Ancak bazı öğretmenlerin derslere geç girdiğini de aktardı. Müdürün bunu anımsatmasının “tehdit anlamına geldiğini” belirten Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, “Müdür yardımcısının müdüre şikâyet edilmesine karşın, ne il milli eğitim müdürlüğü ne de ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından herhangi bir işlem başlatılmıştır” dedi.

Okul Müdürü Eren Bahri Gök ise böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi, daha sonra bazı “konuşma üslubu yanlışları” olabileceğini söyledi. Gök, “Bu zamanda veliler en ufak bir olayda kıyameti koparıyor. Böyle bir şey olmuş olsaydı, veliler bu okulu şimdiye yıkmıştı. Mesele üzüm yemek değil bağcıyı dövmek” diye konuştu.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/131698313169834

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir müsibet, bin nasihat - alpayari

  İyi oluyor bence bunlar (aman tabiki zorluklar yaşayanlar için olduğu sonucunu çıkarmayın). Dinsel davranış ve duygu durumu artık rahatça dışa vurulabiliyor. Ama uzun vadede olan şu ki bu düşünceler ve uygulamaların hepsi tartışılabilir oluyor. Tartıştıkçada eminim saçmalaıkları ortaya çıkıyor

  gelecek yobaz nesiller.. - mfrtky

  sınıf düzeni sağlansın, öğrenciler kendi aralarında çok konuşmasın diye hep kızlı erkekli oturtulduk biz. şuan arkadaşlarıma bakıyorum da hiç biri hayat kadını olmadı.. biz de sapık olmadık. ayrıca kadın - erkek ilişkileri konusunda yobazlığı ve bu köhne zihniyeti aşmış olduk o hocalarımız sayesinde.. dinen veya ahlaken yanlış bulan eğitimciler buna izin vermeyebilir, bu bir yere kadar anlaşılabilir. sonuçta herkes aynı düşünmek zorunda değil ama kesinlikle o yaştaki öğrencilere bu sebepten ötürü hayat kadını yaftası yapıştırmak bence çok yanlış. eğitimci kalitesinin düştüğü toplumlarda toplum kalitesinden bahsedilemez bile..

  üslup yanlış da içerik doğru yani - ahmet tayyip sezer

  bugün hala bu meb'e öğrenci emanet eden aklı selim veli varsa ya mevcut durumdan haberi yoktur ya da parası yoktur. yazık, falanca okulda hocayım diye gezen adamlara bak.

  Bir numune daha... - citizen

  Görüyoruz işte ., her gün bir numune (!) eğitimci ., ilkel kafasıyla cevher yumurtluyor... Tam da RTE çağının ürünü... Kimi taciz mangaları kurmaya kalkar., kimi böyle saçmalar... Eğer bu iddia doğruysa demek ki müdür de aynı kafada...