Kobani eyleminde, silahla vurulan gence linç polis kamerasında

Kobani eyleminde, silahla vurulan gence linç polis kamerasında
Kobani eyleminde, silahla vurulan gence linç polis kamerasında
İzmir'de, Kobani protestoları sırasında, silahla vurulduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ekrem Kaçaroğlu'nun, ağır yaralı halde yerde yattığı sırada, bir grubun linç girişimine maruz kaldığı polis kamerası tarafından kaydedildi.

İZMİR  - İzmir’de, Kobani protestoları sırasında, silahla vurulduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ekrem Kaçaroğlu’nun, ağır yaralı halde yerde yattığı sırada, bir grubun linç girişimi polis kameralarınca da kaydedildi. Bu görüntüler, haklarında ömür boyu hapis cezası istenen sanıklar K.A., M.K., R.A. ve S.D.’nin yargılanacağı dava dosyasına girdi.

Geçen yıl 7 Ekim’de, Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarını Bornova’da protesto eden gruba polis ekipleri müdahale bulundu. Bu sırada 38 yaşındaki Ekrem Kaçaroğlu, kimliği belirsiz kişilerin açtığı ateş sonucu yaralandı. Kanlar içinde yerde yatan Kaçaroğlu’na daha sonra, eylem yapanlara tepki gösteren gruptaki kişiler saldırıp, dövdü. Ağır yaralanan ve Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Ekrem Kaçaroğlu, 10 Ekim’de hayatını kaybetti.

TOMA’DAKİ KAMERALAR GÖRÜNTÜLEDİ

Olayın ardından araştırma yapan polis, TOMA’nın üzerindeki kameralardan çekilen görüntülerden Ekrem Kaçaroğlu’na saldırdıkları ve silah kullandıkları saptanan R.A., kardeşi K.A. ile akrabaları olan S.D. ve M.K.’yi gözaltına aldı. İzmir 4’üncü Sulh Ceza Hakimliği, Kaçaroğlu’nun ne şekilde ve kim tarafından yere düşürüldüğünün bilinmediği belirtip, yerdeyken yaralıya eylemde bulunduklarından, K.A. ve M.K. için tutuklama kararı verdi. Silahla ateş eden R.A. ve S.D.’nin Kaçaroğlu’na yönelik eylemde bulunduklarına dair yeterli, güçlü delil elde edilemediğinden de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Tutuklu K.A. ve M.K. de daha sonra avukatlarının itirazı üzerine, İzmir 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakıldı. Sanıklar ise göstericilerin kendilerine saldırması üzerine canlarını korumak istediklerini ileri sürdü.

(Taylan Yıldırım / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/130878813087889

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  un humanity - amed amedsson

  gördünüz mü vatan severleri. Nasıl kurtardılar vatanlarını.zaten hep böylelerinden ve böyle kurtarırlar.20 kişi 1 kişi ye saldırırlar. yaw helal olsun size helal.kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır.bak öldürdünüz işte.bunu yapanlar bırak adamlığı erkekliği iNSAN DEĞİLLER.düşmez kalkmaz bir ALLAH.......

  Vahşet - axin21

  Böyle bir vahşeti izlemek ve bunun hesabının sorulmayacağını bilmek insanı derinden yaralıyor. Kardeşliği vurgulamak için Çanakkale yi dillerinden düşürmeyen insanlar midemi bulandırıyor.

  ........................ - ronaldor9

  başlığı yanlış atmışsınız şuna vahşet deyin görüntülerdeki saldırganlar insanmı yaralı insana saldırıyorlar ALLAH o yerdeki rahmetli nin hakkını bırakmaz iyiki ilahi adalet var saldıırganları tutuksuz yargılıyorlar insanlarla dalga geçer gibi.

  IRKÇILIK - hkalmis

  Her nedense, Kürtlere çeşitli bahanelerle (kürtçe konuştu, gösteri yaptı v.s.) saldıran, öldürenler hiç ırkçılıkla suçlanmadılar ve terör yasalarına tabi olmadılar. Hata yaptıkları kahramanlık sayıldı. Bu durumda söylenecek tek şey ırkçılığın toplumsallaşması ve genel kabul görmesidir. Kırklareli'deki olay, suya sabuna bile dokunmayan ve üstelik birlikte kaldıkları bir Kürt çocuğunu öldürdüler. Ege üniversitesindeki öldürme olayını gündemden düşürmeyenler (ki düşürmemelidirler) bu olayı haber bile yapmadılar. Yanlışlar toplumu çıkılmaz sonuçlara götürür. Her kes aklını başına almalı ve bir birine tahammül etmelidir. Polis ve MİT her suç işleyene aynı uygulama ve davranışı göstermek zorundadır.

  demokrat izmir..!! - adnanresit

  izmir sözde demokratlığıyla tüm ülkeyi yiyor ya,helal olsun.

  ülkücü terör! artık yeter! - ron

  Türkiye'de faşizmin kaynağı olan ülkü ocaklarını hangi yasa koruyor? Batıda başta kürtler olmak üzere tüm farklı çevrelere kin, öfke ve intikamla saldıran bu güruhun artık durdurulması gerekiyor. Ülkü ocakları kapatılmalıdır. Son elli yıllık süreçte tonlarca dosyayla suç rekoru kıran bu yapılanmaya nasıl hala izin veriliyor! Görüntülerde yerdeki ağır yaralı gence kalasla vuranlar, tekme atanlar dönüp ülkücü işareti yapıyor. Çok geç olmadan önlem alınmalı, birileri -Bahçeli'ye rağmen belki- ülkücü terörü yine azdırıyor.

  Biraz Cesaret - user395405

  Neden baslik Ulkuculer yarali Kurt genci linc ederek oldurdu degil! NEDEN?