Kobani'den ateşlenen silah sınırdaki bir kişiyi yaraladı

Kobani'den ateşlenen silah sınırdaki bir kişiyi yaraladı
Kobani'den ateşlenen silah sınırdaki bir kişiyi yaraladı
Suriye''nin Kobani kentinin batısında IŞİD militanları ile YPG güçleri arasında süren çatışmadaki kurşunlar sırasında sınırın Türkiye tarafındaki Mehmet Doğan'ı yaraladı.

RADİKAL - Kobani'yi ele geçirmek isteyen ancak YPG öncülüğündeki Kürt güçlerince püskürtülen IŞİD militanları, Türkiye sınırındaki Zorova bölgesine sığındı. Kobani merkezine birkaç kilometre mesafedeki bölgede öğleden sonra IŞİD militanları ile YPG güçleri arasında çıkan çatışmalar, sınırın Türkiye tarafında da meraklı vatandaşlar tarafından yüksek noktalardan izlenmeye başladı.

Çatışmalar sırasında kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen bir tüfekten çıkan mermi sınırın Türkiye tarafındaki yüksek tepede çatışmaları izleyen Mehmet Doğan'ın karnına isabet etti. Kanlar içerisinde yere yığılan Doğan, aynı noktada çatışmaları takip eden diğer vatandaşlar tarafından otomobille Suruç Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Doğan daha sonra Şanlıurfa 'ya sevk edildi. Tedavisi süren Doğan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Bu arada bir kişinin yaralandığı bölgede yeni bir olay yaşanmaması için güvenlik güçleri önlem aldığı sınır hattına kimseyi yaklaştırmadı.


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Türkiye

  ,

  ypg

  ,

  güvenlik

  ,

  IŞİD