Koç kütüphanesini kurtardı

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından 30 Nisan 2005'te açılan, ama bir hafta sonra personel yokluğu nedeniyle kapanan Erzurum'daki Kâzım Karabekir Halk Kütüphanesi, talimatla yeniden açıldı.

ERZURUM - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından 30 Nisan 2005'te açılan, ama bir hafta sonra personel yokluğu nedeniyle kapanan Erzurum'daki Kâzım Karabekir Halk Kütüphanesi, talimatla yeniden açıldı.
Bakan Atilla Koç, kütüphanenin
açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Türkiye'de bugüne kadar hep hesapsız, kitapsız yatırımlar yapıldı. Az gelişmiş ülke, ihtiyaçlarının sıralamasını bilmeyen ülkedir" demişti. Bakanın bu sözlerine rağmen kütüphanenin kapanması, 'Göstermelik Kütüphane' başlığıyla basında yer almıştı.
Dört personel gönderildi
Kütüphanenin kapanmasına ilişkin haberler üzerine bakan Koç, valiliği arayarak kütüphanenin açılması için talimat verdi. Erzurum İl Özel
İdaresi'nden, Kültür ve Turizm Müdürlüğü emrine dört personel görevlendirilerek 576 bin YTL'ye mal olan ve raflarında 5 bin kitabın bulunduğu halk kütüphanesi yeniden hizmete açıldı. Halk kütüphanesinin personel yokluğu yüzünden kapalı tutulduğunu belirten Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk, "İl Özel İdaresi tarafından görevlendirilen dört personelle kütüphaneyi hizmete soktuk. Eğitim-öğretim sezonunda gelecek yedi personelle sayı 11 olacak.
Kütüphane bundan böyle sürekli olarak açık kalacak ve 35 ilköğretim, iki meslek lisesi ve bir meslek yüksekokulundaki öğrencilerle, yöre halkına hizmet verecek" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7568387568380

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.