Koca şiddeti, uyuşturucu satıcısı yapmış

Koca şiddeti, uyuşturucu satıcısı yapmış
Koca şiddeti, uyuşturucu satıcısı yapmış
Konya'da uyuşturucu satan ve kendilerini "kocalarımız bizi dövüp, zorla uyuşturucu sattırıyor" diyerek savunan 3 kadın serbest bırakıldı.

KONYA - Konya'da iç çamaşırlarında eroin ele geçirilen ve kendilerini “kocalarımız bizi dövüp, zorla uyuşturucu sattırıyor” diyerek savunan 3 kadın serbest bırakıldı, iki koca tutuklandı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, bir grubun uyuşturucu ticareti yaptıkları bilgisine ulaştı.

Polis, Konya- Adana karayolu kent girişinde durdurduğu otomobilde Özlem G. (24), Dilek G. (26) ve Zahide G'nin (29) iç çamaşırlarında, Zahide G'nin 4 yaşındaki oğlu Y.G'nin de elbisesinde toplam bir kilo eroin ele geçirildi.

Üç kadınla birlikte, Özlem G'nin kocası Özkan G. (26) ve Dilek G'nin kocası Gökhan G. (31) gözaltına alındı.

Polisteki işlemlerinin ardından 5 zanlı, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Adliyeye sevk edilen zanlıların savcılıkça ifadelerine başvuruldu. Tutuklama talebiyle 5 zanlı nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Kendilerini, “kocalarımız bizi dövüp, zorla uyuşturucu sattırıyor” diyerek savunan üç kadın, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Özkan G. ile Gökhan G. tutuklandı. (aa)