Koca şiddetinden kaçıp bebeğiyle polise sığındı

Koca şiddetinden kaçıp bebeğiyle polise sığındı
Koca şiddetinden kaçıp bebeğiyle polise sığındı
Adana'da nikahsız yaşadığı İsmail T.'den şiddet gören 25 yaşındaki kadın, 1 yaşındaki oğlu ile birlikte Emniyet Müdürlüğü'ne sığındı.

ADANA - Merkez Seyhan İlçesi Fezvipaşa Mahallesi'nde oturan Ö.A. ailesinin karşı çıkmasına rağmen 2 yıl önce İsmail T. ile yaşamaya başladı. Ancak İsmail T.'den sürekli şiddet gören Ayvaz, 6 aylık hamileyken ailesinin yanına gitti. Bir süre sonra İsmail T. ile barışan Ö.A., ailesinin "Gidersen geri dönemezsin" demesine rağmen evine döndü.

Hamileliği süresince İsmail T.'den şiddet görmeye devam eden A., Muhammet adını verdiği bir çocuk dünyaya getirdi. Doğumun ardından gördüğü şiddet artan Ö.A. en son, evde yiyecek bir şey olmadığı için İsmail T. ile tartıştı. Tartışma sırasında İsmail T., kadını dövüp sokağa attı.

Ailesinin yanına dönemeyen Ö.A., kucağında çocuğuyla bir süre sokaklarda dolaştı. Çaresizlik içinde ne yapacağını şaşıran genç kadın, Meydan Mahallesi'ndeki Adana Emniyet Müdürlüğü'ne geldi.

Başından geçenleri anlatan Ö.A.’ya polisler sahip çıktı. Polisler, 2 günden beri aç olduğunu söyleyen ve her iki gözü de morluklar içinde olan Ö.A.ve 1 yaşındaki oğlu Muhammet'in bakımlarını yaptıktan sonra ikiliyi Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü. Kadına şiddet uygulayan İsmail T.'nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

DHA - Fatih KARAÇALI