Koca vahşeti sakat bıraktı

Koca vahşeti sakat bıraktı
Koca vahşeti sakat bıraktı
Eşi tarafından av tüfeğiyle vurulan genç kadının bacağı kesildi

 

ÖZGÜR YILMAZ 

ANTALYA - Alanya ilçesinde geçen cumartesi günü bir aylık eşi tarafından av tüfeğiyle vurulan 22 yaşındaki Hicran Sındık’ın sağ bacağı diz kapağından kesildi. Olaydan sonra kaçan 27 yaşındaki koca Mustafa Sındık ise aranıyor.
Alanya’da bir gazinoda konsomatris olarak çalışan Hicran Sındık ile 22 Ekim’de resmi nikâh kıyarak evlendiği eşi Mustafa Sındık, geçen cumartesi günü saat 09.00 sıralarında otomobille Cikcilli beldesindeki Taşbaşı mevkiine geldi.

Para tartışması
İddiaya göre, Sındık çifti, otomobil içinde bir süre Alanya Kalesi’ne karşı oturdu. Bu sırada Mustafa Sındık, eşine ‘Neden daha fazla para kazanmıyorsun?’ diye sorunca aralarında tartışma başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine sinirlenen Mustafa Sındık, otomobilin bagajında bulunan av tüfeğini alarak eşine ateş etti. Av tüfeğinden çıkan dört saçma Hicran Sındık’ın sağ diz kapağını parçaladı.

Otomobille kaçtı
Mustafa Sındık otomobille olay yerinden kaçarken, Hicran Sındık çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen ambulansla Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek ameliyata alındı.
Aradan geçen bir haftaya rağmen hâlâ yoğun bakım ünitesinden çıkamayan Hicran Sındık’ın doku zedelenmesi nedeniyle bacağı diz kapağından kesildi.
Eşine ateş eden Mustafa Sındık ise henüz yakalanamadı. Sındık’ı arama çalışmalarını sürdüren polis ve jandarmanın 50’den fazla işyeri ve evde arama yaptığı belirtildi.