Kocaeli Valiliği önünde, liman inşaatı protestosu

Kocaeli Valiliği önünde, liman inşaatı protestosu
Kocaeli Valiliği önünde, liman inşaatı protestosu
Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde yaptırılan Dubai Port Limanı ve Yarımca Konteyner Terminali ile ilgili idare yargının verdiği yürütmeyi durdurma kararına rağmen inşaatın devam ettiğini söyleyen bir grup çevreci, Kocaeli Valiliği önünde 'Duran Adam' eylemi yaptı

İZMİT - Dubai Şeyhi El Maktum'a ait Dp World Properties Liman İşletmeleri'nin yaptırdığı liman ve terminal inşaatıyla ilgili idari yargı yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bu karara rağmen inşaatın devam ettiğini söyleyen sivil toplum kuruluşları bugün Kocaeli Valiliği önünde biraraya geldi. Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Numan Gülşah, DSP İl Başkanı Selman Gürpınar, Hereke Çevre Derneği Başkanı Hayri Altınok'un da katıldığı protesto gösterisinde, ellerinde Danıştay kararlarını gösteren çevreciler 'Duran Adam' eylemi de yaptı.

Yaklaşık bir saat süren protesto gösterisinde konuşan DSP İl Başkanı Selman Gürpınar "Danıştay, Dubai Port'un burada yaptırmakta olduğu limanla ilgili kararı iptal etti. Bu karar gelene kadar Dubai Port burada bir çalışma yapmadı. Danıştay'ın kararı geldi, liman çalışmaları start aldı. Alınan yürütmeyi durdurma kararının uygulanması gerekiyor. Çalışmaların durdurulmadığı taktirde daha farklı eylemler yapacağız" dedi.(DHA/)