Kocaeli ve Sinop'ta soba faciası: 7 ölü

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde beş kişilik bir aile yok olurken, iki ölüm haberi de Sinop'un Boyabat ilçesinden geldi.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde konuşma ve işitme özürlü olan beş kişilik bir ailenin tüm fertleri kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek öldü. İki ölüm haberi de Sinop'tan geldi.
Körfez'e bağlı Fatih Mahallesi'nde oturan Mükerrem Yanar'ın (45) sabah işyerine gelmemesi üzerine şüphelenen yeğeni Salih Yanar, amcasının evine gitti. Kilitli kapıyı açamayan Salih Yanar, çağırdığı çilingirle kapıyı açarak eve girdi ve amcası Mükerrem Yanar, yengesi Sultan (40) ve kuzenleri Ümit (22), Aysun (18) ve Aysel'in (12) cesediyle karşılaştı.
Olay yerine gelen 112 Acil Yardım ekipleri, ailenin sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini belirledi. Yaklaşık 1 yıl önce Çorlu'dan taşındıkları öğrenilen ailenin sağır-dilsiz olduğu diğer çocuklarının da Karamürsel'de öğrenim gördüğü öğrenildi.

2 ÖLÜM DE SİNOP'TA

Sinop'un Boyabat ilçesinde sobadan sızan gazdan zehirlenen öğretmen ile 5 yaşındaki kızı öldü, eşi tedavi altına alındı. Hızır Acil Servis'e gelen bir ihbar üzerine Boyabat Endüstri Meslek Lisesi'nde görevli öğretmen Hüseyin Keskin'in (43) okula ait lojmandaki evine giden ekipler, Hüseyin Keskin, eşi Sebahat ve 5 yaşındaki kızı Aybüke'yi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmiş halde buldu. Baba kız kurtarılamazken, Sebahat Keskin Boyabat Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.