Kocaeli'de 'korsana hayır' eylemi

Kocaeli'de 'korsana hayır' eylemi
Kocaeli'de 'korsana hayır' eylemi
Kocaeli'de servis araçlarına belirli bir bedel karşılığı verilen 'P' plakası bulunmadığı halde korsan olarak servis taşımacılığı yapanların önlenmediğini öne süren Gebze'deki 'P' plakası sahipleri, araçlarıyla Büyükşehir Belediyesi önünde protestoda bulundu. Belediye önüne gelirlerken, 'P Plaka Derneği' Başkanı Hakan Cankurtaran ve başkan yardımcısı Faik Kılıç'ın polis tarafından darp edildiği öne belirtildi.

RADİKAL - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne korna çalarak gelen yaklaşık 20 servis aracı sahibi burada 'Korsana Hayır', 'UKOME istifa' sloganları attı. Yasalara aykırı personel ve okul servisi yapan şahıs ve şirket araçlarının engellenmesini amaçladıklarını belirten Kocaeli P Plaka Derneği Başkanı Hakan Cankurtaran, "Gebze P plakalı servisciler derneği olarak Mayıs 2015 tarihinden beri faliyet göstermekteyiz. Dernek kuruluş amacımız Kocaeli ilinde P plakalı tahtitli araçlar dışında kanunlara aykırı personel ve okul servisi yapan şahis ve şirket araçlarını önlemektir" dedi.

İzmit'e gelirlerken Liman Yolu'nda polis ekiplerince durdurulduklarını belirten dernek başkanı Hakan Cankurtaran, şöyle konuştu:
"Burada polis bizi engellemek istedi. Ben ve başkan yardımcımız Faik Kılıç polis tarafından darp edildik. Amacımız sadece ekmek paramızı kazanmak. Önümüzdeki Pazartesi gününe kadar bu sorun çözülmezse Gebze'de D-100 Karayolu ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) girişlerini kapatacağız."

Araç sahipleri protestonun ardından Gebze'ye döndü.
DHA-Ergün AYAZ