Kocamustafapaşa forumuna saldırı: Ölüleri sayamazsınız!

Kocamustafapaşa forumuna saldırı: Ölüleri sayamazsınız!
Kocamustafapaşa forumuna saldırı: Ölüleri sayamazsınız!
İstanbul genelinde başlayarak yerellere yayılan ve yaklaşık bir aydır devam eden Gezi direnişinin bir ayağı olan Kocamustafapaşa forumunda dün akşam bir saldırı meydana geldi

Radikal.com.tr - İstanbul Kocamustafapaşa'da Ali İsmail Korkmaz için yapılan yürüyüşün ardından sopalı ve bıçaklı bir grup meydanda protestoculara saldırdı. Fatih'in Kocamustafapaşa semtinde düzenli olarak bir araya gelerek güncel tartışmalar sürdüren Kocamustafapaşa Forumu, dün akşam saatlerinde saldırıya uğradı. SALDIRI VE TEHDİTEskişehir'deki protestolarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ı anmak için toplanan kalabalığa eli sopalı bir grup saldırdı
Eli bıçaklı ve sopalı bir grubun, halka "Yarın da gelin bakalım, gelirseniz sizi öldürürüz" tehdidinde bulundukları öğrenildi.
"Yarın akşam toplanırsanız kaç kişi ölür sayamazsınız. Burada toplanmayın, Taksim'e gidin" denilerek tehdit edilen forumdakilere sopa ve bıçaklarla saldırıldığı bildiriliyor.
Çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu, saat 22:00'de başlayan ve geç saatlere kadar devam eden anma ve forum etkinliklerine yapılan saldırıda bir kişi hafif yaralanırken, saldırganlar bir arabaya binip kaçtı.
Bu arada olayların ele başı olduğu iddia edilen zanlının AKP mitinginde çekildiği öne sürülen fotoğrafları sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.