Kocasını yastığın altındaki silahla vurmuş

AKSARAY - Önceki gün eşi tarafından başından kendi silahı ile vurularak öldürüldüğü iddia edilen Naci Sarıyıldız yıllar önce kan davası nedeniyle köyünden Aksaray merkeze taşınmış.
Aksaray merkeze bağlı Alayhan köyünde yaşayan Naci Sarıyıldız, babasının, 25 yıl önce amcasının eşi ve oğlunu öldürmesi nedeniyle akrabaları ile aralarında husumet oluşması üzerine Aksaray’a taşındı. Sarıyıldız, kan davası nedeniyle uyurken ruhsatlı tabancasını yastığının altında tutuyordu.
Naci Sarıyıldız’ın başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrenip sinirlenen eşi Gülizar Sarıyıldız, bu konuda kocası ile sık sık kavga ediyordu. Önceki gün yine aynı nedenle eşi ile tartışan Gülizar Sarıyıldız, kendisini darp etmeye başlaması üzerine yatak odasında yastığın altındaki ruhsatlı tabancayı alarak eşine ateş etti. Olaya intihar süsü vermek isteyen Gülizar Sarıyıldız, evin içinde de birkaç el ateş ettikten sonra eşini öldürdüğü silahla kendisini sol omzundan vurdu. Silahı eşinin sol eline veren Sarıyıldız daha sonra yere yatıp komşularının eve gelmesini bekledi. Polis ölen Naci Sarıyıldız’ın solak olmadığını belirleyince, Gülizar Sarıyıldız’ın el sıvabı alındı. Olayda kullanılan tabancada parmak izleri olduğu belirlenen kadın cinayeti itiraf etti. Gülizar Sarıyıldız dün tutuklanarak cezaevine konuldu. (aa)