Kokoreç tescillendi

Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda 18 yıldır kokoreççilik yapan Mustafa Kuyucu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan üretim izni alarak, yaptığı kokoreci tescil ettirdi.

İZMİR - Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda 18 yıldır kokoreççilik yapan Mustafa Kuyucu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan üretim izni alarak, yaptığı kokoreci tescil ettirdi.
İşletmesine 'Bütün mamullerimiz Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan tescillidir' yazısı asan Kuyucu, bu girişimine gerekçe olarak, Türkiye'nin AB'ye girişiyle kokoreçin yasaklanacağı yönündeki haberleri gösterdi.
Türkiye'ye has yemek
Kokorecin Türk milletine has geleneksel bir yemek olduğunu belirten Mustafa Kuyucu, tüm ürünlerinin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan alınan izinle yapıldığını söyledi.
AB standartındaymış
Mustafa Kuyucu, şöyle konuştu: "İşletmemizde yaşça küçük ve sağlıklı hayvanlardan elde edilen bağırsaklar Pınarbaşı'ndaki tesislerde temizleniyor. Bakanlığın belirlediği standartlarda yağ oranına sahip bağırsaklar, yine belirlenen esaslara göre kömürde pişiriliyor. Vatandaşlarımıza, AB standardında kokoreç yediriyoruz." Kuyucu böyle konuşuyor, ancak Avrupa Birliği ülkelerinde bağırsak
ürünlerinin tüketilmesi yasak.


    http://www.radikal.com.tr/7664017664010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.