'Kokoş' tabelası 'müstehcen' diye indirildi' iddiası

'Kokoş' tabelası 'müstehcen' diye indirildi' iddiası
'Kokoş' tabelası 'müstehcen' diye indirildi' iddiası
Gemlik ilçesinde Burak Sancar'a ait 'Kokoş Tekstil' kadın giyim mağazasına ait tabela, belediye ekipleri tarafından kaldırıldı. Sancar, "Zabıta ekibi mağazaya gelerek, 'Kokoş' yazısının müstehcen olduğunu ve bu nedenle kaldırılmasını istedi" dedi.

 

 

BURSA - Gemlik ilçesinde Ahmet Dural Meydanı'nda geçen 7 Aralık tarihinde 'Kokoş Tekstil' adı altında bir kadın giyim mağazası açan Burak Sancar, girişin üzerine de iki mini etekli kadının fotoğrafı ve 'Kokoş Tekstil' yazısı bulunan tabelayı astırdı. Sancar'ın iddiasına göre, aynı gün akşam saatlerinde Gemlik Belediyesi Zabıta ekipleri mağazaya gelerek, "Bu 'Kokoş' yazısı müstehcen bunun kaldırılması gerek" dedi. Sancar ise zabıtalara, 'Kokoş' adının patentini aldıklarını ve Türkiye 'de 7 ayrı noktada mağazalarının bu isimle hizmet verdiğini belirtti.

Bir süre sonra zabıta ekipleri yeniden mağazaya gelerek Gemlik Belediyesi'ne ait vinçle iki mini etekli kadının bulunduğu tabelanın üzerini çarşafla örttü. Ertesi gün yine mağazaya gelen zabıtalar bu kez tabelayı tamemen söküp çıkardı.

Sancar, Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek, konuyla ilgili konuşmak istedi. Belediye Başkan Vekili Yılmaz'ın kendisine, "Talimatı ben verdim. Bilgim var. Söyleyecek başka bir şeyiniz yok ise odayı terk edin" cevabını verdiğini öne süren Sancar, "Mağazam, yeni olduğu için henüz ruhsatı yok. Mağazamı kapatacaklarına tabelamı indiriyorlar. Böyle bir tavrı anlamak mümkün değil. Bizim 7 yerde daha mağazamız var. Hiç böyle bir şey yaşamadık" diye konuştu.

BAŞKAN VEKİLİ YILMAZ: REKLAM PEŞİNDE KOŞMA, MEŞHUR OLMA GAYRETLERİ
Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz ise seçim öncesi bu tür olayların olabileceğini belirterek, "Reklam peşinde koşma, meşhur olma gayretleri olabilir. Söz konusu işyeri şu an itibariyle iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatına sahip değil. Söz konusu tabelada Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ilan ve reklam yönetmeliğine göre izin alınmış bir tabela değildir. Dolayısıyla ruhsat almadan yapılan bir faaliyeti de bizim arkadaşlarımız yasal işlem yapıyor. Durum bundan ibarettir" diye konuştu.

Mağazanın ruhsatı olmaması nedeniyle zaten çalıştırılmaması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Arkadaşlarımız kendi inisiyatiflerini kullanarak, ruhsatını alabilir düşüncesiyle şu an çalışmasına izin veriyorlar. Bizim tabelasını örtme gibi bir durumumuz yok. Bu firmanın kendi düzmecesi olabilir. Arkadaşlarımız izinsiz tabela olduğu için indirdiler. Herhangi bir tabela kapatma yok. Sadece indirme var" dedi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116546011654606

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MAğaza sahibi yalana söylüyor - Erol Altın

  Daha önce bir işim nedeniyle bahsedilen belediye başkanlık makamına gittim ve hayrete düştüm. Nadir olarak açık kapı çalışılan bir başkanlık makamı var. Orada kimse ona çık dışarı dememiştir. Reklamın iyisi kötüsü yoktur mantığı güden uyanık tüccar.

  Ruhsatsız olan ne... - citizen

  Esas ruhsatsız olanlar bu kafayla yöneticilik, belediyecilik yapanlardır. Gericiliğin, yobazlığın iktidar destekli bir yeni örneği daha ... Bunlara şaşırmamak lazım...

  Başlığı okuyup yorum yapanlara - PAN-ZEHİR

  Yorumcuların çoğu haberin tamamını okumamış galiba; ruhsat diyo, yok diyo, kanunsuz diyo, burası dingonun ahırı değil diyo ama kime diyooo!!!

  Valimizin izniyle... - serseriser

  Madem "KOKOŞ" müstehcen, valimizin özlü sözünü alıp "GAVAT Tekstil" koysunlar...

  Tabela - hcsb1873

  Kokoş Aşırı süslü, birbirine uyumsuz giysiler giymeyi seven kimse demekmiş müstehcen değil belediye eğer müstehcen diye indirdi ise yeniden asıp işyerinden de özür dilesin

  Normaldir - brotherlouie

  Diyanet bile Türkiye'yi temsil adına Küba'ya cami açıyorsa tabii ki müstehcen diye tabelalar, afişler indirilecek. Mantar gibi çoğalan imam hatipler sayesinde elhamdülillah 10 seneye kalmadan tüm ülkenin elektiriklerini kesecekler. Masum insanlara darbeci diye diye gerçek darbecileri iş başına getiren yetmez ama evet takımı ülkemizi düşürdüğü şu acınası durumdan hiç mi utanmıyor acaba?