Köksal, Cerrah ve Akkale'yi birlikte çağırdı

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından yaşanan istihbarat savaşının tarafları İstanbul ve Trabzon emniyet müdürleri, dün sürpriz bir şekilde Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın makamında bir araya geldi.

ANKARA - AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından yaşanan istihbarat savaşının tarafları İstanbul ve Trabzon emniyet müdürleri, dün sürpriz bir şekilde Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın makamında bir araya geldi.
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne iki hafta önce atanan Köksal, 'hayırlı olsun' demek için kendisinden randevu isteyen İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'la Dink suikastinin ardından görevden alınan Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay'ın yerine vekâleten atanan Arif Akkale'ye aynı gün ve aynı saatte randevu verdi. Cerrah ve Akkale, dün Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gelerek Köksal'a aynı anda hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Köksal'ın, Dink suikastinin ardından ihmal iddialarıyla gündeme gelen İstanbul ve Trabzon emniyetlerinin patronlarını aynı anda makamında kabul etmesi, dikkat çekti.