Kolej patronu: Kaçırıldım

Evrensel Koleji'nin sahibi Cavit Gürsoy, önceki gece kimliği belirsiz dört kişi tarafından 3 milyon dolar fidye için kaçırıldığını söyleyerek polise başvurdu.

ANKARA - Evrensel Koleji'nin sahibi Cavit Gürsoy, önceki gece kimliği belirsiz dört kişi tarafından 3 milyon dolar fidye için kaçırıldığını söyleyerek polise başvurdu.
Önceki gece saat 02.30'da 10 Nisan Polis Karakolu'na gelen 53 yaşındaki Gürsoy'un ifadesine göre Öğretmenler Caddesi'nde aracıyla ilerlerken bir araç önünü kesti ve "Aracına çarptık, hasar var mı" diye sordu. Gürsoy, aracından inince plakasını alamadığı panelvan minibüsten üç kişi daha inip silah tehdidiyle onu kaçırdı. Saldırganlar "Hafta sonuna kadar 1 milyon dolar, gelecek hafta sonu da 2 milyon doları daha, sonra vereceğimiz isme yatıracaksın. Biz 120 kişiyiz, sakın polise haber verme. Oğlunun oturduğu yeri biliyoruz" dedikten sonra serbest bıraktı. Yüzünde çizikler, kolunda morluklar bulunan Gürsoy'un şikayetiyle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü, soruşturma başlattı.