'Kolera'da yas vakti: Metin Kaçan toprağa verildi

'Kolera'da yas vakti: Metin Kaçan toprağa verildi
'Kolera'da yas vakti: Metin Kaçan toprağa verildi

Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar eden yazar Metin Kaçan, dün toprağa verildi. Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazı öncesinde, ağabeyi Hasan Kaçan ile kardeşi Fatih Kaçan taziyeleri kabul etti. Kız kardeşi Yasemin Oyuk tabutun başında uzun süre gözyaşı döktü.
Cenaze törenine Kaçan’ın ünlü romanından beyazperdeye aktarılan ‘Ağır Roman’ın yönetmeni Mustafa Altıoklar, sinema ve tiyatro oyuncuları katıldı. ‘Ağır Roman’ın başrol oyuncularından Müjde Ar da törene çelenk gönderdi. Kaçan’ın cenazesi Edirnekapı Necatibey Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Karikatürist Mehmet Çağçağ, “Müthiş bir yaşam enerjisi, sevdiği özel şeyler olan bir kişiydi. Kendi bakış açısıyla gördüğü güzellikleri, hayatları, bizim için görünür ve değerli kıldı. Çok kafalar açtı” dedi.
5 Ocak’ta Boğaz Köprüsü’nden atlayan 51 yaşındaki Metin Kaçan, 13 gün sonra atladığı yerin 50 kilometre ötesinde Kavaklı sahilinde bulundu. { İSTANBUL /DHA}
Küçük bir romanla büyük bir yol açtı. O anlamda iyi bir sanatçıydı. Ben kardeşliğini, dostluğunu da yaşadım” dedi.
Çengelköy Polis Merkezi’ne gelen bir taksi şoförü, 5 Ocak Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında Esenler’de aracına müşteri olarak binen yazar Metin Kaçan’ın Boğaziçi Köprüsü’nden atladığını bildirmişti. 51 yaşındaki Kaçan’ın cesedi 13 gün sonra, atladığı yerin 50 km uzağında, Kavaklı sahilinde bulunmuştu.