'Komiser Çınar'a yaka paça gözaltı

'Komiser Çınar'a yaka paça gözaltı
'Komiser Çınar'a yaka paça gözaltı

Timuçin Esen, paparazzilerden kurtulmak isterken polise yakalandı. FOTOĞRAF: HASAN ÖRNEKOĞLU / DHA

İSTANBUL - Beyoğlu’nda, önce bar çıkışı fotoğrafını çeken gazetecilerle, ardından polisle tartışan oyuncu Timuçin Esen kelepçe takılarak gözaltına alındı.
Televizyon dizisi ‘Hırsız Polis’te ‘Komiser Çınar’ rolüyle bilinen Timuçin Esen, önceki gece İstiklal Caddesi’ndeki bir eğlence mekânında kız arkadaşıyla eğlendi. Esen, çıkışta soruları yanıtsız bırakıp yürürken, arkadaşları gazetecilere saldırdı. Esen de kemeralara yönelince bir anda arbede çıktı. Esen ve arkadaşları gazetecileri tartakladıktan sonra olay yerinden yürüyerek ayrıldı. Gazetecilerse karakola giderek şikâyette bulundu.
Gazetecilerle birlikte İstiklal Caddesi’ne çıkan polis, arkadaşlarıyla yürüyen Esen’i durdurdu. Polisin yanında da gazetecilere saldıran Esen ve arkadaşları, polisle de tartıştı. Polis, takviye ekip istedi. Polislere “Eve gitmek istiyorum” diye bağıran Esen, kelepçe takılıp karakola götürüldü.
Gazetecilerin şikâyetçi olduğu Esen ve arkadaşları, alkollü olduklarına dair rapor alındıktan sonra serbest bırakıldı. Olaydan sonra Timuçin Esen’in başına altı dikiş atıldı. Yaralanmanın kamera darbesinden kaynaklandığı belirtildi. (Radikal)