Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi: Atılmadı düştü, iddialar spekülasyon

Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi: Atılmadı düştü, iddialar spekülasyon
Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi: Atılmadı düştü, iddialar spekülasyon
Adana'daki protestolar sırasında alt geçit inşaatından düşerek yaşamını yitiren Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi sosyal medyada dolaşan 'düşmedi atıldı' iddialarına sert tepki gösterdi.
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Adana 'da Gezi Parkı eylemleri sırasında alt geçit inşaatına düşerek yaşamını yitiren Komiser Mustafa Sarı'nın ailesi Radikal'e konuştu. Mustafa Sarı'nın ağabeyi Adem Sarı, sosyal medyada kendilerini 'Sarı ailesinin yakınları' olarak tanıtan Feride Pelin Özdemir'i ve diğer kişileri tanımadıklarını söyledi. Mustafa Sarı'nın babası ise oğlunun düştüğünü ve bu konuda kendilerine bu yönde bilgi veren Adana Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'ne inandıklarını belirtti.

"MUSTAFA DÜŞTÜ, ATILMADI"

Mustafa Sarı'nın ağabeyi Adem Sarı, "Polisi göstericiler köprüden attı" iddialarına sert tepki gösterdi. Adem Sarı, bu tür spekülasyonlara yer verilmesinin kendilerini daha da üzdüğünü ifade ederek, "Mustafa düşmüştür, atıldığı iddiaları spekülasyon. Abim arkadaşlarıyla beraber göreve giderken düşüyor. Biz acımızı yaşamak istiyoruz" dedi.
Komiser Mustafa Sarı'nın babası İbrahim Sarı ise kendilerine gelen telefonlardan rahatsızlık duyduklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Ben böyle Facebook'tan falan anlamam. Valilik ne diyorsa biz ona inanıyoruz. Kimse arayıp bizi meşgul etmesin lütfen, acımızı yaşamak istiyoruz. Başbakanımız aradı, başsağlığı diledi. Muammer Güler bey de geldi. Oğlum ölmüş, bitmiş."