Komiser Yardımcılığı Sınavı sonuçları açıklandı

Komiser Yardımcılığı Sınavı sonuçları açıklandı
Komiser Yardımcılığı Sınavı sonuçları açıklandı
Emniyet Genel Müdürlüğü, Üniversite Mezunlarına Yönelik Komiser Yardımcılığı Sınavı sonuçlarını açıkladı

RADİKAL - Emniyet Genel Müdürlüğü, Üniversite Mezunlarına Yönelik Komiser Yardımcılığı Sınavı sonuçlarını açıkladı.
Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Polis Akademisi Başkanlığınca üniversite mezunu adaylar arasından 200 kadın ve bin 800 erkek olmak üzere toplam 2 bin komiser yardımcısı adayı, öğrenci alımı için başvuranlardan giriş şartlarına haiz 9 bin 803 kişinin girdiği sınav sonuçları belli oldu.

Sınavlarda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldı. Polis Amirleri Eğitim Merkezine (PAEM) alınacak komiser yardımcısı adayları, sayısına göre sınavda başarılı olan asil aday ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun yüzde 30'u oranında yedek aday olarak belirlendi.

Asil kazanan adayların Polis Amirleri Eğitimi Merkezine geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği PAEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağırılacak.
Adaylar sınav sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve parolasını girerek öğrenebilecek.
Asil olarak başarılı olan adaylar en geç 18 Ekim saat 20.00'ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Ankara Gölbaşı yerleşkesinde hazır bulunacak.
Sınavlarda başarılı olan adaylara, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde 10 ay süreyle Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde (PAEM) polis amirliği eğitimi verilecek.
AA