Komisyon Barbaros'a gitmiyor

Çocukları sokağa düşüren nedenleri araştıran Meclis Araştırma Komisyonu, İzmir'deki incelemelerini sürdürürken, Barbaros Çocuk Köyü'ne ziyaretini, 'yargıyı etkilememek için' iptal etti.

İZMİR - Çocukları sokağa düşüren nedenleri araştıran Meclis Araştırma Komisyonu, İzmir'deki incelemelerini sürdürürken, Barbaros Çocuk Köyü'ne ziyaretini, 'yargıyı etkilememek için' iptal etti.
Başkanlığını AKP Siirt Milletvekili Öner Ergenç'in yaptığı komisyon, dünkü ilk ziyaretini Alsancak'taki Necdet Alpar Çocuk ve Gençlik Merkezi'ne yaptı. Burada çocuklarla sohbet eden Ergenç, programlarında olmasına rağmen taciz ve tecavüz iddialarıyla gündeme gelen Barbaros Çocuk Köyü gezisini iptal ettiklerini açıkladı. Ergenç, "Yargıyı ve soruşturmanın gidişatını etkilememek için gezimizi iptal ettik. Konunun başka yönlere çekilmesini istemedik" dedi. Komisyonun CHP'li üyesi Canan Arıtman, tahliye edilen Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu ve Barbaros Çocuk Köyü'ndeki çocukların bir kısmının götürüldüğü Mehlika Rinbikar Çocuk ve Gençlik Merkezi'nin de gezi programından çıkarıldığını belirterek, "Bazı şeyleri görmemizi istemiyorlar galiba. SHÇEK ile ilgili bir araştırma önergesi verilmesi gerek" diye konuştu.
Üç çocuk kayıpmış
Bu arada boşaltılan Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan üç çocuğun kayıp olduğu anlaşıldı. Bir çocuğunu 1.5 yıldır yurda gelmediği, dğerlerinin tahliye sırasında kaçtığı belirtildi. Edirne Yetiştirme Yurdu'na gönderilen iki çocuğun da kaçtığı ortaya çıktı.


    http://www.radikal.com.tr/7383857383850

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.