Komisyonum olur musun?

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca, 'yüksek reyting için rağbet edilen evlilik yarışmalarının toplumsal sabır sınırlarını aştığını' belirtti ve "Yayıncı olarak utanç duyuyorum" dedi.

ANKARA - Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Fatih Karaca, 'yüksek reyting için rağbet edilen evlilik yarışmalarının toplumsal sabır sınırlarını aştığını' belirtti ve "Yayıncı olarak utanç duyuyorum" dedi. RTÜK, bu programları özel bir komisyonla izleyecek.
Karaca şöyle konuştu: "RTÜK'e bağlı İzleme ve Değerlendirme Dairesi'nde, sadece bu programları izleyecek özel bir komisyon kurulacak, rapor verecek. Gerekirse RTÜK olağanüstü toplanacak, kanunun verdiği yetkileri kullanacak. Pazartesi günü değerlendirmeye başlanacak. Komisyon süreci hızlandıracak. Reyting sistemi ve düşük maliyetten dolayı bu programlar büyük TV'lerin bile 24 saatini alıyor. Şimdiki uygulamaya göre önce uyarı, ardından durdurma ve sonra para cezası veriliyor. Ancak hukuki sürecin uzaması, müeyyidenin caydırıcı uygulanmasını engelliyor."


    http://www.radikal.com.tr/7397007397000

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.