'Komşu ihbar hattı' harekete geçti: Öğrenci evini boşaltın

'Komşu ihbar hattı' harekete geçti: Öğrenci evini boşaltın
'Komşu ihbar hattı' harekete geçti: Öğrenci evini boşaltın
Seyranbağları'nda kiralık evde yaşayan 3 öğrencinin, apartman sakinleri ve ev sahibi tarafından 'Bizim ahlak yapımıza uygun değil' denilerek evi boşaltmaları istendi.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

 

Evde yaşayan Ali Haydar Durmuş isimli öğrenci ilk şikayetin bundan iki gün önce komşular tarafından yapılmaya başlandığını söyledi. 2 aydır tuttukları evde kiracı olarak kaldıklarını, buna benzer herhangi bir uyarı almadıkların söyleyen Durmuş, Başbakan’ın açıklamasının hemen ardından ev sahibinin kendilerini telefonla aradığını anlattı. Kendilerini arayan ev sahibinin “Apartman sakinlerinden çok yoğun şikayet var, kızlı erkekli kalıyorsunuz. Evi boşaltın” dediğini aktaran Durmuş ev sahibine evi boşaltmayacaklarını ve kontratlarının hala geçerli olduğunu söylediklerini belirtti.

DEVLET DE İSTEMİYOR

Durmuş, bazı komşuları eve davet ederek, komşularla bu konuyu konuştuklarını, burada kimseyi rahatsız eden herhangi bir şey yapmadıklarını anlattıklarını kaydetti. Bunun üzerine meseleyi kapattıklarını zannettiklerini söyleyen Durmuş, komşuların bu kez de apartman yöneticisine baskı yaparak kendilerini evden çıkarttırmaya çalıştıklarını belirtti. Yöneticinin apartmanda aidatları toplamak için gezerken komşuların kendilerinin de duyacağı şekilde bağırarak, “Anneniz babanız size sahip çıkmıyor mu? Nasıl kız-erkek kalıyorsunuz? Biz istemiyoruz, zaten devlette bunu istemiyor” dediklerini söyledi.
Komşularının ihbarı üzerine apartmanın önüne bir polis ekibinin de geldiğini anlatan Durmuş, polisin dairelerine gelmediğini ve kendilerine yönelik herhangi bir şey söylemediğini belirtti. Başbakan’ın sözünü dikkate almayacaklarını söyleyen Durmuş, “ Kadın ve erkek arkadaşlar olarak aynı evde kalmaya devam edeceğiz. Bunu komşulara, apartman yöneticisine ve ev sahibine de söyledik” diye konuştu.