'Komşu ihbar hattı' harekete geçti: Öğrenci evini boşaltın

'Komşu ihbar hattı' harekete geçti: Öğrenci evini boşaltın
'Komşu ihbar hattı' harekete geçti: Öğrenci evini boşaltın
Seyranbağları'nda kiralık evde yaşayan 3 öğrencinin, apartman sakinleri ve ev sahibi tarafından 'Bizim ahlak yapımıza uygun değil' denilerek evi boşaltmaları istendi.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

 

Evde yaşayan Ali Haydar Durmuş isimli öğrenci ilk şikayetin bundan iki gün önce komşular tarafından yapılmaya başlandığını söyledi. 2 aydır tuttukları evde kiracı olarak kaldıklarını, buna benzer herhangi bir uyarı almadıkların söyleyen Durmuş, Başbakan’ın açıklamasının hemen ardından ev sahibinin kendilerini telefonla aradığını anlattı. Kendilerini arayan ev sahibinin “Apartman sakinlerinden çok yoğun şikayet var, kızlı erkekli kalıyorsunuz. Evi boşaltın” dediğini aktaran Durmuş ev sahibine evi boşaltmayacaklarını ve kontratlarının hala geçerli olduğunu söylediklerini belirtti.

DEVLET DE İSTEMİYOR

Durmuş, bazı komşuları eve davet ederek, komşularla bu konuyu konuştuklarını, burada kimseyi rahatsız eden herhangi bir şey yapmadıklarını anlattıklarını kaydetti. Bunun üzerine meseleyi kapattıklarını zannettiklerini söyleyen Durmuş, komşuların bu kez de apartman yöneticisine baskı yaparak kendilerini evden çıkarttırmaya çalıştıklarını belirtti. Yöneticinin apartmanda aidatları toplamak için gezerken komşuların kendilerinin de duyacağı şekilde bağırarak, “Anneniz babanız size sahip çıkmıyor mu? Nasıl kız-erkek kalıyorsunuz? Biz istemiyoruz, zaten devlette bunu istemiyor” dediklerini söyledi.
Komşularının ihbarı üzerine apartmanın önüne bir polis ekibinin de geldiğini anlatan Durmuş, polisin dairelerine gelmediğini ve kendilerine yönelik herhangi bir şey söylemediğini belirtti. Başbakan’ın sözünü dikkate almayacaklarını söyleyen Durmuş, “ Kadın ve erkek arkadaşlar olarak aynı evde kalmaya devam edeceğiz. Bunu komşulara, apartman yöneticisine ve ev sahibine de söyledik” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1159820115982013

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ülkeden haberi olmayan ihbarcılar - bizeke

  bu tedbirler demokratik bir ülkede alınabilir mi? Bunların göstermelik olduğunu esas tehlikenin internetin karanlık yüzünde olduğunu farkında olmadığımızı zannediyorum.Faydası tartışılmayacak derecede bir devrim niteliğinde olan internetin bir de karanlık bir yüzü var. iktidarın haberi yok ?İnternette kadın satışı yapılıyor.En adi ve sapık porno sayfalarına girmek çoçuk oyuncağı.Ev arkadaşlığını bırakın, yatak arkadaşı bulmak için siteler var.Kumarhaneler internet sayesinde evimizin içinde ancak cazino denilen yerler kapalı, her türlü terör propagandası yapılıyor. internet kötü yüzü sayesinde ortada dehşet verici bir manzara gözüküyor..Hakaret, sövme, iftira . İslam dinine karşı hakaretler en adi şekilde internette yapılıyor.Başbakan ise nelerle meşkul .Bu saydıklarımı sanırım bilmiyor.Yani teknolojiden haberi yok.Danışmanları bunları kendisine anlatmıyor mu? Ortada traji-komik bir oyun var.Artık cep telefonlerı ile bile kumar oynamak mümkün. Şimdi böyle bir manzara varken evler baskın yapılacağını ifade etmek ne anlama geliyor? İnterneti hayatımızdan çıkaramayacağımıza göre Bunları kabul etmek. Zira değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmekten başka çare yok..Yukarıda sosyal medya ve internetin karanlık yüzü varken anlaşılmaz bir şekilde ev baskınları yapmak ne kadar anlamlı ?yaşadığımız dünyanın gerçeklerini kabul etmekten ve değişimden yana olmaktan başka çaremiz yok.Muhafazakar bir ülke olmak bu şartlarla mümkün değil.İsteyen kendisi olabilir.Ahlaklı bir hayat yaşayabilir.

  gençler - thirth eye

  gençler siper alın.

  Sokakta dondurma yalamak - soulera

  Şunu merak ediyorum: yarın başbakan çıkıp "Kadınların sokakta dondurma yalamaları benim muhafazakar demokrat yapıma ters." dese bunu da mı tartışacağız? Başbakan kazara yaşamını yitirse başbakanlık makamını tekrar doldurma prosedürü vardır elbet ve bu işletilir. Peki başbakan bir sabah akıl sağlığını yitirse -örneğin yukardaki gibi bir cümle kursa- akıl sağlığının görevini daha fazla sürdürmesine uygun olmadığını tespit ve takdir edecek bir mekanizma var mı? Yani sorunun bir sağlık sorunu olduğundan nasıl emin oluruz? Gerçekten merak ediyorum.

  Bu yapılanların vebaliyle nasıl yaşayacaksın? - vookutan

  Hadi Başbakanı geçtim, o zaten her yaptığının her söylediğinin doğru olduğuna inanıyor. İçinde en ufak bir şüphe bile yok. Ruhsal bir bozukluk olarak değerlendirilmesi gereken bu kavram, nedense ülkemde dünya liderliği, tapılacak adam olarak değerlendiriliyor. Pekiyi, bu ihbarları yapanlar, başbakan bu sözleri söylemeden önce o komşularıyla hiç sorunsuz yaşayıp, bu sözlerden sonra bu ihbarlarla o çocukları evlerinden edenler. Onları ahlaksız ilan edenler. Öğrencilerin korku içinde yaşamasına neden olanlar. Eskiden sahip çıkılan, kollanan kız öğrencilerin, her an rahatsız edilmesine göz yumanlar. İftira atanlar, kul hakkı yiyenler. Kul hakkını sadece para sananlar. Siz nasıl yaşayacaksınız?

  Devlet muhbir komşuyla çocuklara tuzak kurmaz - korel dolunay

  Bu halkın en nefret ettiği kesim gençlerdir. Evet bizim halkımız gençleri sevmez.Devlet de sevmez .Şayet bir de hem genç,hem de öğrenciysen hapı yuttun demektir.Ev bulmak deveye hendek atlatmak kadar zor olur.Kim bilir ne sıkıntılar çekiyorlardır o evleri 3-5 kişi ortak bulana kadar . Hiç merak etmeyin , bu ev sahipleri , bu komşular o çocuklara göz açtırmaz , göz . Görüyoruz işte . İhbar etmese taciz eder atar evden . Polise filan gerek yok. Hal böyleyken , bu çocukları bu halka , hatta çocukların ana babalarına karşı koruması gereken devlet , komşularla işbirliği yapıp çocuklara tuzak kuruyor veya kuracak . Ayıptır bu, ayıp. Biz devlet memurlarına neden maaş veriyoruz, bize hizmet etsinler , günlük yaşantımızı kolaylaştırsınlar diye . Komşuları muhbir olarak kullanıp , saçma sapan nedenlerle çocukların hayatını çekilmez hale getirsinler diye değil . Hayatı cehenneme çevirsinler diye değil . Siz ne yaptığınızın farkında mısınız . Üniversite öğrencisi bir gençliğin her gününü % 80 i ilk okul 4 ten terk bir halkın insafına teslim ediyorsunuz .

  Boyle.... - akropol

  Boyle basa boyle tarak, bu halk kesiminede boyle hukumet!!!!!

  Barodan parasız avukat isteyin. - Su Cemre Sim

  Gençler,süresinde ,evsahibinin kirasını her ay mutlaka banka hesabına yatırın,sakın elden vermeyin,bu arada avukata başvurun.Baro bir öğrenciye ücretsiz avukat mutlaka verecektir.Bir eve kız,erkek misafir gelebilir.Evinize kız,erkek arkadaşınız geliyor diye evden atılmanız yasal olarak mümkün değil.Herkes kendi ahlakına baksın,12 yaşında kız 60 yaşında adamla evlenir diyorlar,bu suç.Bir insanın,'' Üç karım var,istediğim gibi yaşarım.''demesi asıl insan haklarına,kamu düzenine aykırıdır.Bir insan köleliği kabul edemez.Bu yüzden on yılı aşkın iş sözleşmeleri bile geçersizdir.