Komşular yardım isteğine kulak tıkadı, Deniz katledildi

Komşular yardım isteğine kulak tıkadı, Deniz katledildi
Komşular yardım isteğine kulak tıkadı, Deniz katledildi
Antalya'da birlikte yaşadığı adam tarafından öldürülen genç kadının, olay gecesi komşuların kapısını çalarak yardım istediği ama kimsenin yardım çağrılarına kulak vermediği öne sürüldü.

ANTALYA – Antalya’da 2 yıldır birlikte yaşadığı 21 yaşındaki Deniz Aktaş’ı tabancayla öldüren 40 yaşındaki Lokman B.Ç. hakkında ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis’ talebiyle dava açıldı. İddianamede, öldürülmeden önce apartmandaki komşuların kapı zilini çalıp yardım isteyen Deniz Aktaş’a kimsenin kapıyı açıp yardım etmediği yer aldı.

İnternet kafe işletmecisi evli, biri ilk eşinden 2 çocuk babası Lokman B.Ç., 2012 yılında Deniz Aktaş ile tanışıp arkadaş oldu. Bunu öğrenen Lokman B.Ç.'nin eşi A. Ç., evi terk etti. Lokman B.Ç., Deniz Aktaş ile ayrıldığını söyleyip eşiyle tekrar barıştı. Lokman B.Ç.'nin ,Deniz Aktaş ile görüşmeye devam etmesi üzerine eşi çocuklarını alıp tekrar evi terk etti.

ŞİDDET UYGULAMASINA RAĞMEN BİRLİKTE YAŞADILAR

Deniz Aktaş ile birlikte yaşamaya başlayan Lokman B.Ç., arada zaman zaman evi terk eden eşiyle de görüşünce bu kez Deniz Aktaş ile sorun yaşamaya başladı. Ardından Deniz Aktaş kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla Lokman B.Ç. hakkında polise şikayette bulundu. Antalya 2’nci Aile Mahkemesi Lokman B.Ç. hakkında tedbir kararı verdi. İkili, sürekli tartışmalarına rağmen birlikteliklerine devam etti.

GECE YARISI UYKUDAN KALKIP ÖLDÜRMÜŞ

4 Mart günü saat 04.00 sıralarında tekrar tartışan ikili, bir süre sonra kavgaya başladı. Deniz Aktaş yüksek sesle bağırınca, komşular duymasın diye Lokman B.Ç. sevgilisini yatak odasına götürdü. Bunun üzerine Deniz Aktaş pencereyi açıp ’Polis’ diye bağırıp yardım istedi. Ancak Lokman B.Ç., pencereyi kapatıp Deniz Aktaş’ı içeri aldı. Gürültülerin devam etmesi üzerine komşuları durumu polise bildirdi. Eve gelen polis zili çalınca kapıyı açmayan Lokman B.Ç., Deniz Aktaş’a da tabancasını doğrultup ses çıkarmamasını istedi. Ancak Deniz Aktaş ’İmdat yardım edin’ diye bağırmaya devam etti. Kapı zilinin devamlı çalınması üzerine Lokman B.Ç., elindeki tabancayla 4 kez ateş ederek Deniz Aktaş’ı öldürdü. Lokman B.Ç. bir süre sonra polise teslim oldu.

KAPIYI ÇIĞLIKLARA RAĞMEN AÇMAMIŞLAR

Lokman B.Ç. hakkında, ’kasten öldürme’ suçundan ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis’ talebiyle Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Savcı Oğuz Aydın’ın hazırladığı iddianamede, Deniz Aktaş’ın öldürülmeden önce apartmandaki komşuların zilini çalıp yardım edilmesini istediği, ancak kapısını açan olmadığı yer aldı. Lokman B.Ç. ile aynı binada oturan R.E., olay günü saat 05.00 sıralarında kendisine ait kapı zilinin çalındığını, vakit geç olduğu için açmadığını söyledi. R.E., bu sırada bina içerisinde bir kadının çığlıklarını duyduğunu aktardı. Aynı binada oturan E.D.P. de, olay günü sabaha karşı ’Lütfen yardım edin. Çok korkuyorum’ diye kadın çığlığı duyduğunu, bunun üzerine polisi arayarak bilgi verdiğini söyledi. Tanık Z.K. da benzer beyanda bulundu.

(Mustafa KOZAK / DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/136139413613945

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fotoğraf habercilik suçu taşıyor - user377069

  Bu fotoğraf böyle bir haberle verilemez. Bir cinayetin makdülü kutsanıyor, bu fotoğrfala ödüllendiriliyor. Ölen kadının anısına ailesine büyük hakaret ve aşağılamadır. Böyle bir ayrıntıyı böyle bir gazete nasıl göz ardı eder.

  dile dikkat! - Asiye Deniz

  "ŞİDDET UYGULAMASINA RAĞMEN BİRLİKTE YAŞADILAR" evet radikal bence de şiddet uygulamasına rağmen birlikte yaşadığı için öldürülmeyi hak ediyordu. evet evet çok yerinde bir başlık. nasıl bir dil bu amaç ne? kadın cinayeti vurgusu mu, kadın cinayeti hak eder vurgusu mu? dilin önemini daha kavrayamadınız mı?

  bu ne ya - user1077937

  yaşanmaz bi ülke olduk

  - şev_baş

  Kesin hem evli hemde babası yaşında adamla birlikte diye komşuları hakettiğini düşünmüştür yaşadıklarını...

  kadın öldürme isteği - user572864

  Gün geçmiyor ki türkiye'de bir erkek daha içinde ki kadın öldürme güdüsüne hakim olamasın. Sizi doğuran, bakan kadınlardan ne ara bu kadar nefret ettiniz? Belanızı bulun..