Kömürlükteki testereli vahşetin nedeni 'yasak aşk' mı?

Zonguldak'ta, eşi 32 yaşındaki Yeter Topçu'yu öldürüp, cesedini testereyle parçalara ayırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 33 yaşındaki Cihangir Topçu'nun, eşini, kaybolduğunu sanan ailesiyle birlikte aradığı ortaya çıktı.Polis, maden işçisi Cihangir Topçu'nun, mesai arkadaşı olan E.K. ile eşinin mesajlaştığını öğrenmesi üzerine cinayeti işlemiş olabileceği üzerinde duruyor. Cihangir Topçu'nun kan izi bulunan pantolonu ise incelenmek üzere Ankara'ya gönderilirken, Yeter Topçu'nun kayıp olan kol ve bacaklarını arama çalışması ise sürüyor.
Asma Mahallesi Tulumba Sokak'ta oturan 4 çocuk annesi Yeter Topçu, geçen pazar günü ortadan kayboldu. Cihangir Topçu, eşinden haber alamadığını söyleyerek akrabalarını ve komşularını aradı. Yeter Topçu'dan haber alınaması üzerine, Cihangir Topçu, ailesiyle birlikte polise kayıp başvurusunda bulundu. Cihangir Topçu, Çaycuma'dan gelen annesi Fatma, babası Sebahattin Topçu ve evli ablası Münevver Yelkenci ile eşini aramaya devam etti.
Dün saat 16.00 sıralarında Topçu Ailesi'nin evinin önündeki kömürlükten gelen kötü kokular üzerine komşuları polise haber verdi. Gelen polisler ile aile fertleri birlikte girdikleri kömürlüğü kontrol etti. Polisin açtığı çuvalın içinde gelini Yeter Topçu'nun parçalara ayrılan cesediyle karşılaşan Fatma Topçu ve kızı Münevver Yelkenci sinir krizi geçirdi.

KAYIP OLAN KOL VE BACAKLAR ARANIYOR
Olay yerinde yapılan incelemede, Yeter Topçu'nun öldürüldükten sonra kol ve bacakları ile başının vücudundan kesilerek ayrıldığı belirlendi. Kömürlükte bulunan Yeter Topçu'nun çuval içindeki vücudu ve başı, incelemenin ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kömürlükte bulunan 2 el testeresi, 1 motorlu testere ve bir kesere de el konuldu. Kayıp olan kol ve bacakların bulunması için dün başlatılan arama çalışmaları bugün de sürdürüldü. Polisler, cesedin bulunduğu kömürlükteki kömür çuvallarının arasında cesedin diğer parçalarını bulmaya çalıştı. Kömürlüğün çevresinde de arama yapılırken, cesedin parçalarına henüz ulaşılamadı.

‘MESAJLAŞIYORDU’
Polis, olayın ardından Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde maden işçisi olarak çalışan Yeter Topçu'nun eşi Cihangir Topçu'yu işyerinde gözaltına aldı. Pantolonunda ve iç çamaşırlarında kan izi bulunan Cihangir Topçu, ifadesinde eşini öldürmediğini söyledi. Pantolonundaki kanın tavuk keserken bulaştığını ileri süren Cihangir Topçu, işyerinden mesai arkadaşı olan E.K. ile eşinin mesajlaştığını ve evden kaçmış olabileceğini söyledi.
Cihangir Topçu'nun, E.K. ile mesajlaştığını öğrendikten sonra eşini öldürmüş olabileceği üzerinde duran polis, gözaltına almak üzere evine ve işyerine gittiği E.K.'yı ise bulamadı. E.K.'yı bulmak için çalışmalar sürerken, Cihangir Topçu'nun kanlı pantolonu ve iç çamaşırları laboratuvar incelemesi için Ankara'ya gönderildi.
Olayın ardından, 10 yıl önce görücü usulüyle evlenen Yeter ve Cihangir Topçu'nun çocukları 10 yaşındaki Nur Sine, 8 yaşındaki İlayda, 2 yaşındaki Berkay ve henüz 6 aylık olan Şengül Topçu ise yakınları tarafından Çaycuma'ya götürüldü. Büyük üzüntü yaşayan Cihangir Topçu'nun dayısı Kamil Topçu, olanlara inanamadığını söyleyerek, “Yeğenim demeye utanıyorum. Böyle vahşeti nasıl işler? Zaman zaman alkol alır, eve gitmeyip arkadaşında kalırdı. Bu nedenle de sık sık eşiyle tartıştığını duyuyorduk” dedi.
Babası yıllar önce ölen, Çaycuma'da oturan annesiyle sık sık görüşen Yeter Topçu'nun amcası Nadir Çokan ise vahşeti duyduktan sonra geldiği olayı duyduktan sonra geldiği Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde gözyaşlarına boğuldu.(dha)