Komutan acı haberi böyle verdi

Komutan acı haberi böyle verdi
Komutan acı haberi böyle verdi
Diyarbakır Lice'deki saldırıda şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz ile Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın babaevinde gözyaşı hakim.

YOZGAT/MANİSA - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın Yozgat'taki baba ocağına ateş düştü.

Eskipazar Mahallesi'nde, şehidin babaevinde kalan Satılmış Koçak'a, kardeşinin şehit edildiği haberi, askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehidin ağabeyi Koçak da kardeşiyle en son Ramazan Bayramı'nda görüştüğünü ifade ederek, "Bizi aramıştı, 11 aydır oradaydı, Sivas'tan oraya gitmişti. Görevde 20 yıla yaklaşmıştı. Gece 03.00 gibi haber aldık. İki çocuğu var, biri liseye gidiyor. Bir de küçük kızı var. Ne diyelim? Vatan sağ olsun" ifadesini kullandı.

Şehidin eniştesi Abdullah Demir de "Dün akşam telefonla görüştüm. 'Giydiğim tişört 4 gündür üzerime yapıştı, eve gidip, duş alarak üzerimi değişeceğim' dedi. Herhalde akşam tekrar göreve çağırdılar. Daha sonra acı haberi aldık. Vatan sağ olsun" şeklinde konuştu.

Koçak'ın cenazesinin Diyarbakır'da düzenlenecek törenin ardından memleketine getirileceği ve ikindi namazının ardından Yozgat Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi. 

BİR ATEŞ DE SALİHLİ'YE DÜŞTÜ 

Aynı saldırıda şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un Salihli ilçesindeki babaevinde de yas var.

Oğullarının şehit edildiği haberi, Yavuz'un Kabazlı Mahallesi'ndeki anne ve babasına sabah saatlerinde verildi. Şehidin yakınları, ailenin evine taziye ziyaretinde bulunuyor.

Yavuz'un 11 ve 5 yaşlarında 2 çocuk sahibi olduğu öğrenildi. (DHA)

 

 


  http://www.radikal.com.tr/140400414040042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKPenin politikasi - kocero 21

  iste akepenin politikasi neydi cözük 7 hazirana kadar vardi akepe kaybedince bu anlamda kürd sorunuda cözüm sürecide bitmis oldu, HDP ile gitiler geldiler 2 yil terörrist degildiler simdi birden bire terör oldular ve en agir kelimeler kulaniliyor HDP icin,ama ISIT denen vahsi bir yaratik icin böyle laflar kulanmiyorlar taniyin artik AKP yi

  Ağabeyin omuzları çökmüş acıdan - user383538

  Allahım hepimize sabır ver. Bu yaz sıcağında askerlerimize güç ver. Bütün iyi dileklerimiz ve dualarımız sizinle.