Komutandan türbanlı öğrenciye diploma

Komutandan türbanlı öğrenciye diploma
Komutandan türbanlı öğrenciye diploma
Adıyaman Üniversitesi'nin mezuniyet töreninde dereceye giren türbanlı öğrenci diplomasını İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Yalçın'ın elinden aldı.

Adıyaman Üniversitesi’nin 2011-2012 öğretim yılı mezuniyet gecesinde, okudukları bölümü dereceyle bitiren başörtülü bir öğrenciye diplomasını İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın verdi. Adıyaman Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Mansur Yardımcı Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde bu yıl mezun olan 4 bin 875 öğrenciye diplomaları verildi. 

Önceki akşam düzenlenen törene Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Gecede, bölümlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere diplomaları protokol üyeleri tarafından verildi. Törende, bölümünü birincilikle tamamlayan ve türbanının üzerine kep takan kız öğrenciye diploması İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın tarafından verildi. Albay Yusuf Yalçın, diplomasını verdiği türbanlı öğrenciyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Rektör Talha Gönüllü ile Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ın diplomasını verdiği bölüm birincileri de türbanlı kız öğrencilerdi. Adıyaman Üniversitesi’nin mezuniyet gecesi kep atma töreni, havai fişek gösterisi ve sanatçı Kadir Hanbay konseri ile sona erdi. Aileler de öğrencilerin sevinçlerini paylaştı. (DHA)