Komutanlar hazır

Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararları uyarınca 30 Ağustos itibarıyla terfi eden komutanlardan ikisi yeni görevlerine başladı. Oramiralliğe terfi ederek Donanma Komutanlığı'na Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Metin Ataç, dün görevini koramiral Uğur Yiğit'e devretti.

İSTANBUL/İZMİR - Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararları uyarınca 30 Ağustos itibarıyla terfi eden komutanlardan ikisi yeni görevlerine başladı. Oramiralliğe terfi ederek Donanma Komutanlığı'na Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Metin Ataç, dün görevini koramiral Uğur Yiğit'e devretti. Kasımpaşa'daki Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Karargâhı'nda düzenlenen törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek de katıldı. Örnek, Ataç ailesini Gölcük'e uğurlarken Yiğit ailesine de "İstanbul'a hoş geldiniz" dediklerini söyledi.
Dün, ikinci devir teslim Ege'de yaşandı. Genelkurmay İkinci Başkanlığı'na atanan orgeneral Işık Koşaner de, Ege Ordu Komutanlığı görevini dün törenle orgeneral Fethi Remzi Tuncel'e devretti. Ege Ordu Komutanlığı'ndaki devir teslim törenine Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da katıldı. Koşaner, "Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş ve asla ondan taviz vermeyen, ülkesini ve ulusunu seven, ülkemizin üniter yapısına, Cumhuriyet'in temel niteliklerine yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı uyanık, ettiği yemine sadık bir ordu teslim ediyorum" diye konuştu.
Görevi devralan ve 'Bekâr Paşa' olarak tanınan orgeneral Tuncel de, arkadaşlarıyla üstlendikleri sorumluluğun bilincinde olduklarını ifade etti. Tuncel, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacaklarını kaydetti. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7548527548520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.