Komutanlardan imam hatipli öğrenciye alkış yok

Ankara'da 19 Mayıs Stadı'ndaki törende, protokolde yer alan kuvvet komutanları, Gençliğin Atatürk'e Yanıtı'nı okuyan imam hatipli öğrenciyi alkışlamadı.

Ankara'da 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen törende protokol tribününde bulunan kuvvet komutanları, Gençliğin Atatürk'e Yanıtı'nı okuyan imam hatipli öğrenciyi alkışlamadı.
Törende önce Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Daha sonra bir başka öğrenci Atatürk'ün Gençliğe Hitabı'nı okudu. Gençliğin Atatürk'e yanıtını ise Ankara Yenimahalle İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Keleş seslendirdi. Öğrenci mikrofondan ayrılırken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Genelkurmay Başkanı Org. Özkök alkışladı, ancak kuvvet komutanları alkışlamayarak tepki gösterdi.

KELEŞ: KURTARICIMIZ ATATÜRK'E SAYGI DUYUYORUM

Keleş, CNN Türk'ün sorularını yanıtlarken, Atatürk'ün gençliğe hitabesini ve gençliğin Atatürk'e cevabını kimin okuyacağı konusunda öğrenciler arasında yapılan yarışmada birinci seçildiğini söyledi.
Törenlerdeki konuşmayı bu nedenle yaptığını dile getiren Keleş, gençliğin Ata'ya cevabını törenlerde okumaktan gurur duyduğunu belirterek, "Kurtarıcımız Atatürk'e saygı duyuyorum" dedi.